Wpis z mikrobloga

Kurna, wszyscy krzyczeli, że Glapa pod trybunał bo obligacji państwowych nakupował, aaa konstytucjaa, to Glapa posypał głowę popiołem i mówi, dobra rozumiem sprzedam te obligi w pizzdiets, nie będęm już rzondów finansował. I co się stało? Wszyscy się drą że Glapa rzont atakuje i chce nasz kraj, polskęę do ruiny finansowej doprowadzić.

Jak zyć xD


#nieruchomosci #gospodarka #nbp #gielda
  • 48
Załamane łańcuchy dostaw i kryzys energetyczny


@MirekStarowykopowy: piszesz o czymś co działo sie 3 lat temu. to są lata świetlne. nie drożeją dziś żadne surowce i nie ma problemów z podażą towarów. Nie istnieje dziś inflacja kosztowa.

No chyba że mi wskażesz jej źródła. Konkretnie. Jakie koszty dziś rosną? Inflacja kosztowa to się nazywa dla twojej wiadomości.

Jakim cudem ten globalny czynnik inflacji kosztowej występuje tylko w Polsce? Dlaczego w UE
Książkowe teorie to w próżni mogą funkcjonować 1do1 zgodnie z tym co mówią, nie ma całkowicie apolitycznych bc i już to mówiłem milion razy.


@MirekStarowykopowy: tak samo teorie o tym że można obniżyć inflacje nie podnosząc stóp. Rzecz która nigdy się nie wydarzyła - ale ty jak zdarta płyta twierdzisz że się da xD
negatywne realne stopy procentowe


@jacos911: stopy to akurat mieliśmy dość wysoko (i dalej mamy). Większość krajów Europy podnosiła stopy bardzo stopniowo - w UE było to jakieś 0.25-0.5% co jakiś czas i do końca 2023 doczłapali się do bodaj 4.75%. U nas w samym 2022 przybyło 4.5% (z 2.25% na 6.75%), gdzie w UE było to 2%, a w UK 3%. Więc polaczki nie dość że zapłaciły więcej bankom to jeszcze
@rzzz: Glapa top, a politycy i wykopki nie ogarniają ekonomii bo trzymają pieniądze w słoiku pod ziemią i chcą, żeby im wartość rosła, wracajcie do swojego średniowiecza.
trzymają pieniądze w słoiku pod ziemią i chcą, żeby im wartość rosła


@Aeiou1234: wystarczy żeby nie spadała w tempie 10% rocznie? Czy to za dużo?

Możesz polecić jakieś aktywo które rośnie 10% rocznie z małym ryzykiem. Doradź nam tutaj coś, bo z tego co piszesz to niezły as z Ciebie - skoro byłeś w stanie przez ostatnie 4 lata zrobić na kapitale 40%.

10% rocznie to niezły wynik - lepszy od