Wpis z mikrobloga

Zdecydowałam się w końcu na kupno mieszkania, omijając #bk2 i niższe ceny jak frajer ( ͡° ʖ̯ ͡°) wcześniej liczyłam na coś z wtórnego, bo bałam się remontu (różowy pasek here bez faceta/ojca, kogokolwiek kto by mi udzielił jakiejś porady albo coś pomógł, wszystkie info z neta+pytanie Mirków z wykopu). Porzuciłam nadzieję, że da się kupić coś sensownego z rynku wtornego w #warszawa i kupuję od dewelopera.

Przyjechałam do matki, od której otrzymam 0 zł pomocy, ale za to:
- wypomina mi, że nie kupiłam wcześniej jak były niższe ceny albo BK2, a przecież mi mowiła;
- mieszkanie wybrane za małe, klitka, koleżanka znajomej to kupiła pod miastem na BK2 10m2 większe i to taniej i już się wprowadza, a jak ja sobie z remontem poradzę

(,)

#zalesie #nieruchomosci #rynekpierwotny
  • 23
  • Odpowiedz
a jak ja sobie z remontem poradzę


@Mrs_Agnes: najgorzej z takim rodzicem który jest dzieckiem. Cokolwiek się wydarzy to musisz najpierw uspokoić siebie, potem to gówno, potem siebie i dopiero można zacząć myśleć cokolwiek o rozwiązaniu
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: na kupno własnego mieszkania nigdy nie ma dobrego czasu i zawsze jest za drogo i za małe, bo musiałabyś idealnie trafić w dołek, niewiele osób ma takie szczęście. Takim gadaniem o tym co się bardziej opłaca i kiedy, to się w ogóle nie przejmuj, takie rzeczy interesują głównie inwestorów, którzy chcą na tym zarabiać. Wtedy mogą poczekać, przeczekać, planować, przewidywać itd, bo nie mają noża na gardle. A jak człowiek
  • Odpowiedz
  • 0
@onomatopejusz: bardziej mam dyskomfort, że nie jestem w stanie zweryfikować czy ktoś mnie nie robi w ch@ja, bo nie wiem jak to powinno być zrobione, ale tak jak piszesz, poszukam sprawdzonej ekipy, żeby zminimalizować to ryzyko i tyle
  • Odpowiedz
@G06DbT ty na serio pisałeś a nie baitowales xD

Dla jednej dwóch osób starczy 35 m2.
Jak byłem dzieciakiem większość życia spędziłem w bloku 62 m2 w 4 osobowej rodzinie i dramatu i ciasnoty wybitnej też nie było. Jak nie pracujesz na home office to takie 60-70m na spokojnie starczy dla 3-4 osobowej rodziny.
  • Odpowiedz
@onomatopejusz: na budowę warto podjechać kilka razy, żeby jakieś grube fuszery wyłapać typu zapomnieli przesunąć otworu drzwiowego jak w projekcie czy przesunęli przyłącze w prawo zamiast w lewo - standard na budowach, że coś na grubo #!$%@?ą. Chociaż tak teraz myślę, że pewnie jakiś inspektor to może zrobić za kilka stów za przyjazd.
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes No jak już piszesz to pochwal się jaki metraż i jak planujesz zrobić?
No i tak jak poprzednicy, ojceciec chłopak, nic nie da, ba nawet mógłby popsuć, bo może jest wszystko wiedzący, bierz na odbiór specjalistę, mój brat zaoszczędził tak z 10k zł i polecane ekipy na remont, możesz szukać poleceń na wykopie nawet.
  • Odpowiedz
@Mrs_Agnes: Ja się trochę zgadzam, bo stałem przed podobnym problemem ostatnio i ostatecznie zdecydowałem się kupić wcześniej, taniej, ale z wtórnego. Owszem, też boję się remontu, ale problem taki, że jeśli kupujesz z pierwotnego to masz łyse ściany, a przy wtórnym masz mieszkanie wykończone i remont, jeśli mieszkanie nie jest stare, sprowadza się do uzupełnienia różnych ubytków, co nie tylko jest dużo tańsze co zajmie ci znacznie mniej czasu, ani nie
  • Odpowiedz
8,5 m2, więc bez szału, ale przy samej linii tramwajowej, która jedzie do centrum albo z 10 minut tramwajem do M1. Będę zostawiała chyba tak jak na planie - aneks przedłużony w literę U, w sypialni dodatkowo biurko na home office


@Mrs_Agnes: Bardzo fajny układ. Łazienka nie jest mała. Pokój z aneksem sztucznie powiększony o hol, przez co sam hol nie zajmuje miejsca. Jako kawalerka super. Mieszkałbym.
  • Odpowiedz