Wpis z mikrobloga

#geodezja #nieruchomosci #dzialka #budujzwykopem

Cześć wszystkim, wiecie może co oznacza linia przerywana przebiegająca przez dwie działki na zdjęciu poniżej?

Jest tam literka "N" i udało mi się ustalić że w geodezji jest to oznaczenie mówiące "niepoprawne położenie, brak miar kontrolnych". Nie wiem tylko w sumie co to oznacza.

Czy według was można budować normalnie na tej działce dom bez problemów czy trzeba by było jakoś wziąć to pod uwagę i np. omijać?
Adamalan - #geodezja #nieruchomosci #dzialka #budujzwykopem

Cześć wszystkim, wiecie ...

źródło: Screenshot_2024-01-13-21-02-19-574_com.android.chrome-edit

Pobierz
  • 18
@Adamalan: Ta literka na moje oko jest zielona, więc oznacza użytek gruntowy, który w tym przypadku odnosi się do: NIEUŻYTKI. Nie wiem jak od strony budowania domu, ale moim zdaniem to nawet lepiej że masz to N, bo wtedy przy odrolnieniu gruntu zapłacisz mniejszą opłatę.
  • 0
@M4rcinS: 26.7 kolorem brązowym (?) i obok zaraz masz "N" kolorem czarnym na działce 168/6 - ten zielony prostokąt to nie ode mnie.

Ta klasa gleby IV wyklucza postawienie domu?
@Adamalan: występujesz o WZ, geodeta mdcp, projektant (projekt), uzyskujesz pozwolenie, geodeta- tyczenie, budujesz sobie domek, geodeta- inwentaryzacja i dopiero geodeta przy inwentaryzacji zmienia ci uzytek na dzialce na budowlaną. Tak w skrócie.
@Adamalan: To, że w MPZP jest działka jako budowlana to znaczy tylko tyle że możesz tam coś postawić co opisuje MPZP. W trakcie procesu załatwiania pozwolenia musisz odrolnić grunty rolne i przeznaczyć je na nierolne (nie pamietam czy dotyczy to też pastwisk) i wtedy wnosi się za nie odpowiednie opłaty. Na koniec po wybudowaniu domu przychodzi geodeta i zmienia Ci uzytek na działce na "B" i masz wtedy uzytek budowlany na
Co do odznaczenia N czyli nieużytku to żeby nie było problemu z zagospodarowaniem w jego miejscu to będzie trzeba zrobić klasyfikację gruntów czyli nadać nowy użytek (jeśli będzie podstawa) i klasę.