Wpis z mikrobloga

Domowy tantanmen ramen - dla mnie jeden z najlepszych ramenów, który chyba nigdy mi się nie przeje

Tare: sos sojowy, orzeszki ziemne, sezam oraz mleko owsiane
Bulion: tonkotsu
Olej: domowy taberu rayu - olej z chili z dodatkiem czosnku i prażonej cebulki
Dodatki: blanszowany pak choi, jajko ajitama, smażona pikantna wieprzowina, prażone nori oraz odrobina zielonej części zielonej cebulki

Przepis

#ramen #kuchniamg78 #gotujzwykopem #gotowanie
MG78 - Domowy tantanmen ramen - dla mnie jeden z najlepszych ramenów, który chyba nig...

źródło: ramen-tantanmen

Pobierz
  • 29
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 10
@w00nski: w zeszłym roku 5 razy byłem na Islandii, w tym roku na ponad 2 miesiące Japonia.

Relacje to głównie u mojego różowego na stories na IG, albo filmy na YT (tylko regularności tam nie ma bo wchodzą po 4 rocznie xD)
  • Odpowiedz
@MG78: 4 to i tak nieźle. ja ostatnio swoją wrzuciłem 3 lata temu, choć dość sporo podróżuję :D trzymam kciuki za udaną Japonię, pozdro!
  • Odpowiedz
@MG78: ej MG nie masz może więcej marzeń do wykreślenia od ostatniego razu kiedy uzupełniałeś listę? ( ͡º ͜ʖ͡º) bo przeglądałem, fajna jest, ale ostatnia aktualizacja na covid
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 4
@Reanef: Tak, muszę to zaktualizować - po covidzie się trochę opuściłem ze stroną
@maegalcarwen Możesz pominąć, mleko roślinne jest tutaj po to aby rozcieńczyć nieco tare, jeśli chcesz możesz zastąpić je po prostu bulionem, dzięki rozcieńczeniu łatwiej się miesza już w misce
@Tyrande Akurat do wykonania tego co jest na zdjęciu wystarczą same składniki z Biedry (przy pikantnej wieprzowinie musisz tobanjan zastąpić pastą #!$%@?, która jest w biedronce w stałej ofercie)
  • Odpowiedz
@Tyrande: Jak chodzi o składniki na azjatyckie dania to ja najczęściej znajdowałem w marketach, które wywodzą się z Francji np. w carrefour. Nie mówię, że wszystko z tego przepisu będzie, ale powinny być jakieś zamienniki, ew. 1 składnik się pominie.
  • Odpowiedz
@MG78: no fajnie, ale nie ma komu rozwiązać największego problemu. Skąd wsiąść składniki na ramen? Nie dość, że nie wiadomo gdzie kupić, bo nawet największe Kaflaundy i inne Auchany nie mają, a w necie ilość produktów mnoga, że nie wiadomo który. Zwłaszcza, że tych sprzedających tanią pastę miso z giga marżą jest sporo. Tak że co gdzie kupić?
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@N331: Jak pisałem już wyżej do tego co na zdjęciu kupisz prawie wszystkie składniki w Biedronce czy Auchan. Z tobanjan (do wieprzowiny) może być problem, ale ją można zastąpić #!$%@? (jest i w Auchan i w Biedronce i w Makro). Mirin lepiej kupić przez Internet, a sake można pominąć/zastąpić większą ilością mirinu (w Makro jest i stacjonarnie widziałem w paru miejscach ale nie jest bardzo popularne, przez internet ciężko kupić przez
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@bobryikaczki: Od kilku lat już zajmuje się tylko tworzeniem treści w Internecie. Piszę teraz książkę o ramenie, ale nie pracuje i nie pracowałem w gastronomii w klasyczny sposób (w sensie w restauracji, nie liczę jakichś szkoleń czy pokazów z moim udziałem).
  • Odpowiedz