Wpis z mikrobloga

Też odnosicie takie wrażenie że w opinii publicznej mówi się tak głośno o zarobkach w IT ze względu na ich jawność względem innych zawodów? Przecież nie trzeba nawet szukać prawników czy lekarzy. Myślę, że taki fizjoterapeuta, tynkarz czy elektryk spokojnie wyciągnie po 100 pln/h w górę. Wymiana zwykłej skrzynki z bezpiecznikami to koszt rzędu 400 zł za 2h roboty, ale jakoś nikt nigdy nie mówi „ooo ty jesteś elektrykiem to musisz zarabiać kupę kasy”. Prawda jest jednak taka że często takie zawody potrafią zarobić więcej niż IT z tą różnicą, że zarobki elektryka nie wyskakują w proponowanych postach na facebooku xD
#programista15k #praca #zarobki i troche #heheszki
samsepiol - Też odnosicie takie wrażenie że w opinii publicznej mówi się tak głośno o...

źródło: IMG_2716

Pobierz
  • 69
  • Odpowiedz
@samsepiol: pytanie tylko czy te zarobki elektryków i innych majstrów są tak powtarzalne przez cały rok. Czy to są bardziej zlecenia freelancerskie, że dzisiaj jest robota a jutro może być jej trochę więcej, a pojutrze w ogóle.
  • Odpowiedz
@samsepiol: tyle że IT to chyba najwygodniejszy zawod. Możesz lecieć do Marbeli w Hiszpanii i pracować zdalnie, nikt tego nie sprawdza. Elektryk musi dojeżdżać, a to są pewne koszta. Jest też ryzyko zawodowe np elektryka jebnie prąd, a lekarz może stracić uprawnienia, lub ma kilka spraw sądowych za błędy w sztuce, to się zdarza. Adwokat musi rozmawiać z klientami, dbać o ubiór, który nie jest zbyt wygodny, a programista w domu
  • Odpowiedz
@samsepiol: tyle że IT to chyba najwygodniejszy zawod. Możesz lecieć do Marbeli w Hiszpanii i pracować zdalnie, nikt tego nie sprawdza


@WyuArtykyu: ale bzdury gadasz, przecież nawet jak pracujesz zdalnie to w Sensownej firmie musisz podać IP swojego routera i nie możesz pracować z różnych lokacji tylko ze swojego domu

To raz a dwa to przecież obecnie 3/4 pracuje hybrydowo 3-4 dni z biura? Nie znam praktycznie już nikogo kto
  • Odpowiedz
@samsepiol: fizjoterapeuta zarobi 100 zł na godzinę jak jest świetny i ma swój gabinet. Na początku to wielu leci na pół etatu do szpitala albo na cały bo nie mają żadnych pacjentów i nikt nie przyjdzie do nich tak z ulicy. Renomę zbiera się latami często zaczynając od najniższej krajowej.
Tynkarz to nie jest lekka robota, robisz u kogoś to zarobisz 30 zł na godzinę.
Elektryk zarobi kasę, ale jak robi
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: a ja znam takich, co w biurze stawiać się nie muszą, więc bzdury bzdury bzdury ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nawet w tej chwili gadam z ziomkiem, który już od ponad 2 msc nie wrócił z Hiszpanii, choć miał tam być góra 2 tygodnie. Znalazł dom z basenem i latają do niego ziomki na rower :))
  • Odpowiedz
@samsepiol: To znajdź zakład pracy gdzie elektrykowi na etacie płacą 100/h. Porównujesz koszt jednorazowej usługi do stałej pracy na etacie.
  • Odpowiedz
  • 12
@samsepiol
Mnie śmieszy to licznie zarobków według stawki godzinowej za 2godzinowe zlecenie. To zupełnie nie miarodajne. Jeszcze jeśli to lekarz co siedzi w przychodni i co 15-30 minut wchodzi pacjent to można oszacować dniówke za 2 godziny pracy. Ale dziennie pracuje maks 4h w ten sposób, nie jak budowlaniec 10-12h dziennie poniedziałek-sobota. Gdy liczymy za godzinę których jest 160-240h miesięcznie to stawka wychodzi zupełnie inaczej niż za kawałek roboty. Ja raz zrobiłem
  • Odpowiedz
Taka prawda, w prawdziwej firmie a nie takiej wyimaginowanej trzeba podać IP routera ale możecie oszukać pracodawcę i podać IP wykopu, nikt tego nie sprawdza.
XD
  • Odpowiedz
  • 2
@card_man: niby to się tak usprawiedliwia że te zarobki nie są zawsze, ale prawda jest taka że my tego nie dostrzegamy bo nie siedzimy w tym, ale przeważnie na terminy fachowców trzeba niekiedy czekać miesiącami, co oznacza że tej roboty mają po uszy
  • Odpowiedz
@samsepiol: Kontraktor w IT też ma wyższe stawki niż etatowiec, ale to nie znaczy, że ogólnie to są lepsze warunki. Nie wiem co chcesz udowodnić: że jak zamówisz specjalistyczną usługę, to płacisz dużo jako konsument - ale to jak to się ma do zarobków? W IT jak zamawia się konsulting do niszowego tematu to płaci się wielokrotnie więcej niż jakiemuś elektrykowi.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: tak ip routera musisz podać przy tak bardzo popularnych zmiennych adresach ip no na pewno. xDDD Dodatkowo w większości przypadków problem robi się dopiero wtedy gdy chcesz wyjechać poza EOG.


@FedoraTyrone: #!$%@? jakiś bootcampowicz się trafił wiesz że adresy IP masz dwa a nie jeden? Jeden się zmienia a drugi nie, poza tym masz też adres MAC urządzenia i nowoczesny VPN wiedzA skąd się łączysz

Ja akurat pracuje zdalnie
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek:

wiesz że adresy IP masz dwa a nie jeden?

???

adres MAC urządzenia

To on się zmienia wraz z lokalizacją?

O ustawieniu proxy to nigdy nie słyszałeś?
Pracodawca może jedynie narzekać jeżeli pula adresowa jest z poza Polski.
  • Odpowiedz