Wpis z mikrobloga

@pierwszynawenus @pierwszynawenus

@pieczony_szczur_z_ogniska: A jeśli zastosujesz tak samo mały telewizor LCD, jak były CRT z dobrym konwerterem sygnału analogowego do cyfrowego? I oczywiście będziesz wyświetlał obraz w proporcjach 4:3, a nie domyślnych 16:9.


Szczur ma rację, CRTki przez swoje niedoskonałości rozmywały piksele i sprawiały że grafika co wykorzystywali twórcy gier. Nowe LCDki każda Ci idealne pixele i wygląda to po prostu źle. Przy emulatorach da się zastosować specjalne shadery które pomagają
emesc - @pierwszynawenus  @pierwszynawenus
@pieczonyszczurz_ogniska: A jeśli zastosuj...

źródło: temp_file5519874370130260896

Pobierz
Polemizowałbym z tą opinię,


@pierwszynawenus: Niby z czym? Bez skalera ("scanline generator") TV o rozdzielczości "współczesnej" będzie przeprowadzał gównianą interpolację (bo nie jest w stanie odtworzyć rozdzielczości takich jak 240p w sposób bezstratny, więc aproksymuje sąsiadujące piksele, by odtworzyć coś "podobnego" - efekt jest okropny).

Ze skalerem problem z rozdzielczością jest rozwiązany, ale nadal potrzebujesz OLED-a, bo LCD to najgorszy tech ever - słabe czasy reakcji, żałosna czerń, duży input lag,
A mają wrzutnik monet?


10 lat temu widziałem takie kineskopowe, co zjadają monety w szpitalu na warszawskiej Pradze. ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@pierwszynawenus: za gówniaka jak leżałem w szpitalu, to przychodził taki typ i widelcem nam nabijał codziennie oglądanie za darmo XD
@pierwszynawenus: moja babcia. Cięgle mam nadzieję, że się znowu zepsuje bo inaczej nie ma mowy żeby się zgodziła na nowy. Niestety gdy za pierwszym razem się zepsuł to go nierozważnie naprawiłem.