Wpis z mikrobloga

@pierwszynawenus: tak z czystej ciekawości do obeznanych, czy te crtki mają jeszcze jakaś wyjątkowa cechę która czyni je wartościowymi dla jakiegoś określonego przeznaczenia? Trochę lat temu słyszałem, że czerń na nich była znacznie lepsza, ale porównanie chyba tyczyło się jeszcze crt/plazmy, dzisiaj już chyba niczym się nie wyróżniają (poza wagą i ilością miedzi w środku)
  • Odpowiedz
  • 6
@pierwszynawenus @open_or_die Tak, sam mam kineskopowy monitor z tego powodu. Oprócz tego telewizory CRT miały praktycznie zerowy lag, gry tworzone w ich czasach są napisane z uwzględnieniem tego a więc na nowych telewizorach są dużo trudniejsze ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@Kremufka2137:

Gdy Ukraina wypuszcza drony kamikadze, to stosuje analogową technikę przesyłania obrazu, bo wysyła się z mniejszym opóźnieniem i można zobaczyć obraz tuż przed trafieniem w cel. Podobno do wyświetlania tego obrazu też stosuje analogowe CRT, żeby nie było żadnych opóźnień.
  • Odpowiedz
@pierwszynawenus przede wszystkim na kineskopowym nie ma pikseli które sprawiają że ładny gładki obraz robi się ostry. Obrazek który załączyłem wyżej ładnie to pokazuje.

Takie super mario czy contra dłuższy czas wydawały mi się jakieś takie dziwne na emulatorach, byłem pewien że w dzieciństwie te gry wyglądały lepiej i się okazało że to była prawda.
  • Odpowiedz
@frutson: Aż mi się moja praca w RTCN przypomniała, cała ściana w telewizorach kineskopowych i amplitunerach.
Co ja się wtedy telewizji naoglądałem, służbowo, w ramach pracy.
  • Odpowiedz