Wpis z mikrobloga

@janusz_z_czarnolasu: Wszedzie przemoc i kazdy przemocowiec. Na lewo jak zle sie poczujesz z czyjegos powodu to juz przemoc.
Ba nawet nie musi miec to realnie miejsca wystarczy, ze jakas ekspertka poteoretyzuje na swoich studiach o czyms takim i mamy juz problem spoleczny.

Ale tak zgadzam sie, ze jak rodzice maja #!$%@? i jest bieda to mlode dziewczyny powinny miec zapewnione takie srodki. Fajnie jakby panstwo zapewnialo. Nie wiem, moze ju zapewnia.
  • Odpowiedz
@janusz_z_czarnolasu: w sumie nie byłbym zdziwiony jakby w Polsce ktoś założył taką firmę, która będzie jeździć od domu do domu i ludziom zostawiać co tydzień albo dwa X-pak browarów. Coś jak ci goście, którzy rozwożą mleko w amerykańskich filmach xd
  • Odpowiedz
Jak zachce mi się srać, to będę musiał podetrzeć się kupionym przez siebie papierem, zamiast ufundowanym przez państwo. To przemoc ekonomiczna!
  • Odpowiedz
@elberet: zawsze się znajdzie pod takim postem lewak, co ma podane 2 argumenty w poście (piwo dla beki i golarki na poważnie) ale przyczepi się tylko do tego wygodnego, pierwszego , bo na drugi brak odpowiedzi xdd Kobiety mają co miesiąc miesiączkę, nie umiecie liczyć czasu by się przygotować do tego? Wszystko za darmo byście chciały, o nic nie chcecie się martwić.
  • Odpowiedz
@mstasiek:
1. Przestań chlać. Ja jestem jednym facetem a piszesz do mnie jak do wielu kobiet.
2. 'Golarki' to ma być argument? Konsekwencjami braku dostępu do podpasek (z powodu ubóstwa albo po prostu zapomnienia) mogą być choroby, infekcje, zniszczona odzież, wykluczenie z życia społecznego. Konsekwencje braku maszynki do golenia - zarost.
3. Choroby, stres, zmiana diety, przyjmowane leki - to wszystko moze rozregulować cykl miesiączkowy. Nie zawsze to się da policzyć
  • Odpowiedz
@elberet:
1. Nie piję alkoholu. Zapomniałem, że spermiarze lubią się składać na kobiety i nic z tego nie mieć.
2. Tak samo jak grypa może mieć poważne komplikacje, ale nikt z tego powodu nie rozdaje leków za darmo. Mimo, że dotyka ona znacznej części społeczeństwa (zarówno kobiet jak i mężczyzn)
3. Kobiety w 99% przypadkach mają ze sobą torebkę. Wrzucenie do niej kilku tamponów co zajmują mniej miejsca niż telefon jest
  • Odpowiedz
@mstasiek:

grypa może mieć poważne komplikacje, ale nikt z tego powodu nie rozdaje leków za darmo. Mimo, że dotyka ona znacznej części społeczeństwa (zarówno kobiet jak i mężczyzn)


Przecież są leki refundowane, są również darmowe leki dla seniorów/dzieci/młodzieży. Podobnie ze szczepieniami na grypę - też są darmowe/refundowane. nie masz pojęcia o świecie xD
  • Odpowiedz
Przecież są leki refundowane, są również darmowe leki dla seniorów/dzieci/młodzieży. Podobnie ze szczepieniami na grypę - też są darmowe/refundowane. nie masz pojęcia o świecie xD


@elberet: Bo dotyczą WSZYSTKICH, a nie tylko połowy ludności. Szczepionki zapobiegają ponownemu pojawieniu się śmiercionośnych chorób, a tampony by krew nie leciała z cippy. Chyba lekka różnica. Wszystko prawem, a nie towarem co nie?

EDIT. I nie wszystkie leki są refundowane, i nie zawsze w 100%.
  • Odpowiedz
@mstasiek:
szczepienia na grypę nie zapobiegają ponownemu pojawieniu się grypy (inaczej byśmy ją dawno wyeliminowali) - redukują ryzyko powikłań. tak jak dostęp do środków higieny menstruacyjnej redukuje ryzyko infekcji, chorób, nieobecności w szkole/pracy.
'Lepiej zapobiegać niż leczyć' - dostępność podpasek i tamponów będzie kosztować mniej niż leczenie infekcji, nowotworów czy endometriozy.
  • Odpowiedz