Wpis z mikrobloga

idziesz po telefon, cyk prawie 1/4 ceny którą zapłaciłeś państwu.


@mati1990: Mistrz matematyki, 23% VAT dodajesz do ceny netto. Jeżeli chcesz liczyć ile z ceny finalnej to VAT to musisz jego kwotę podzielić przez cenę brutto, Podatek VAT to w przybliżeniu 1/5 ceny (jakieś 18,7%)
to mnie oszukujo na allegro na fakturze!

to muszę oszustwo złożyć do skarbówki :)

82,93*1,23=102zł

82.93*23%=19,07


@mati1990: Wiesz jak działa metematyka?
82,93*1,23=102zł (dadanie 23% podatku do ceny netto)
82,93*0,23=19,07 (wartość podatku)
19,07/102 * 100% = 18,6960 (procentowa ilość podatku [19,07] w kwocie brutto którą płacisz [102])
Z pieniędzy które zapłaciłeś państwo zabiera 18,69% co daje niecałe 1/5

EDIT: usunąłem obrazę. przepraszam, trochę mnie poniosło
@SieNieZnamToBredze ale ty wychodzisz z założenia że podatek jest ok i akceptujesz 102 zł jak finalną słuszną cenę. Ja nie, nie należy się państwu moje 19 zł od 82 towar kosztuje 82 i tą cenę akceptuje, a że państwo dokłada haracz to nie znaczy że się z tym zgadzam i mam operować jako 102zł podstawową cenę towaru. Producent tego towaru wycenił go na 82 zł i to jest prosta operacja mną a
takich samych szans w dostaniu kredytu na mieszkanie co małżeństwa


@mati1990: ale ze jak? XD
chłop zarabia 4k i baba 4k, czyli razem 8k. Ty chcesz żeby chłop mający 4k miał taką samą zdolność co małżeństwo? XD
Czy może chodzi Ci o magiczne dopłaty pomijające singli?

wyrównanie od państwa wypłaty bo moja podwyżka nie pokryła w pełni strat poniesionych przez inflacje


Jak sam policzyłeś, rządzący przez 33 dni Tusk ma dać
@mati1990: Tyle że podatki są potrzebne do funkcjonowania państwa, o tym czy wszystkie są słuszne nie będę się tutaj kłócił, ale taki czy inny podatek każdy powinien płacić, jeżeli pracujesz w budżetówce to właśnie na ciebie idzie część podatków, idą też na remonty dróg, chodników, budowę przystanków (jaki kto tam transport woli). Wszystko co publiczne jest z tych podatków finansowane. Ale ludzie i tak swoje, podatków nie chcą płacić ale jak
@SieNieZnamToBredze w stanach masz fajnie z cenami w sklepach. Sklep mówi tyle ile chce dostać a resztą klient niech się przejmuje, każdy terminal powinien mieć wkodowane drugie konto bankowe i na koncie masz 2 przelewy, ile do sklepu a ile #!$%@?ło ci państwo.
w stanach masz fajnie z cenami w sklepach. Sklep mówi tyle ile chce dostać a resztą klient niech się przejmuje


@mati1990: A potem chodzisz po sklepie z kalkulatorem żeby wiedzieć ile finalnie zapłacisz. A jak w biedronce naklejają ceny w promocji i się nie zgadza na kasie (bo np trzeba kupić 2, albo mieć kartę biedronka/dużej rodziny) to krzyczą że oszustwo i UOKIK pomóż. Ceny netto w stanach z tego co
@SieNieZnamToBredze już taki obajtek z kaczuchą i dudełem chcieliby ( ͡º ͜ʖ͡º). Już masz pociągi, ja tam latam rowerem do roboty więc jako tako drogi mi są potrzebne ale innym? W sumie już pokazują biednym że im przeszkadzają w rzyciu wprowadzając strefy czystego powietrza. I jakie larmo sie zrobiło od średniaków w dół? ( ͡º ͜ʖ͡º)
"ale kurła 45% w 2023 Polaków nie wiedziało że płaci vat. Nic innego nie należy się niż atomówka na ryj ( ͡º ͜ʖ͡º)"
@mati1990: ale akurat na to że ludzie to debile nie mam wpływu, a wybijanie młotkiem głupoty z głowy jest niestety karalne ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@mati1990: Po kolei: nie jesteś średniakiem, tylko trzydziestolatkiem mieszkającym z rodzicami.

likwidacja podatków od sprzedaży prywatnych towarów i od oszczędzania


@mati1990: to już było tłumaczone, ale nie łapiesz czemu ten postulat jest głupi

takich samych szans w dostaniu kredytu na mieszkanie co małżeństwa


@mati1990: singiel ma większe szanse na kredyt niż parka przy takich samych dochodach netto, no chyba że singiel dzieciaty/małozarabiający,.

no to widzę rzeczy nie istniejące jak
ale kurła 45% w 2023 Polaków nie wiedziało że płaci vat. Nic innego nie należy się niż atomówka na ryj ( ͡º ͜ʖ͡º)


@mati1990: Ale kurła trzydziestoczteroletni Mateosz z wypoka co mieszka z mamą nie wie jak działa podatek Belki i do czego służą produkty kapitalizujące odsetki, a do czego te niekapitalizujące. Ponadto nie wie jak zagaić rozmowę z płcią przeciwną (tm) na co się żali
@malinq: ale ja nigdzie nie użyłem słowa brutto, "musisz pracować za 8k" to nie jest to samo co brutto pracownika. Musisz pracować za 8,5 żeby cię zatrudnili, przecież ~7k brutto pracownika to nie jest cały koszt twojej pracy. To ty sobie wmówiłeś że rozmawiamy o brutto :)