Wpis z mikrobloga

Mireczki, gotowałem sobie rosół drobiowy standardowe składniki, kura, włoszczyzna, przyprawy i suszony grzyb. Przed chwilą chciałem sprawdzić, czy już dochodzi. Otworzyłem pokrywke a na powierzchni pływają jakieś larwy, białe z czarną główką. Wydaje mi się, że z grzyba musiały wyjść ale nie jestem pewny. Czy ktoś wie co to może być? Załączam zdjęcie.

#gotowanie #pasozyty
Yogi_ - Mireczki, gotowałem sobie rosół drobiowy standardowe składniki, kura, włoszcz...

źródło: 1000000728

Pobierz
  • 115
musi być suszony prawdziwek inaczej nie będzie dobry.

Prawdziwki skupuje się wszystkie. Dzielone są zwykle na 2-3 klasy jakościowe/cenowe — stare i robaczywe są tańsze. Nie ma limitu robaków. Te robaczywe idą do suszenia, z dobrych robi się przetwory albo mrozi.
Jak chcesz ze sklepu i bez robaków to kup podgrzybki. Większa szansa, że trafisz dobre, bo czasami skupuje się tylko bez robaków.
@Yogi_: muchówka, to pewnie czerwie wyłażą, ale w takim papierowym opakowaniu to i mol mógłby się #!$%@?ć tylko wtedy miałbyś takie kluchy jak te w fiolce z herbatą wyżej xD Zastanawiałem się po co ja tyle grzybów znoszę, ale warto było. Wszystko przepatrzone, nie ma szans żeby mi jakiś robal wylazł. Mam ponad 10l ususzonych na wiór grzybów, szczelnie zamkniętych w słoikach, do tego po parę torebek z pochłaniaczem wilgoci, ziele
z Leclerc, opakowanie kupuje dzień przed Wigilia a otwarte dopiero dzisiaj.


@Yogi_: ogólnie nie kupuję nigdy grzybów, bo miałem okazję widzieć co idzie na skup :D :D :D
Ogólnie do @All, ale sklepowe nie ma szans, żeby nie były z robakami.

Ja to sam zbieram, a jak wezmę to tylko od tych co wiem, że nie zbierają z robakami. Bo znam takich co zbierają z robakami i mają teorię, że