Wpis z mikrobloga

Mam umówioną rozmowę na admina IT w lokalnym oddziale korpo. Niby mają być Linuxy i te sprawy.

Teraz jestem testerem, ale jestem już w tym wypalony.

Z drugiej strony jeśli chodzi o serwery i te sprawy to mam ptsd po praktykach ze studiów.
W skrócie na rozmowie szef zapewniał że będę konfigurował switche cisco itd., a w praktyce segregowałem kabelki.
Czasami też opiekun praktyki zamykał mnie w serwerowni i kazał sprzątać podłogę.

Wtedy #!$%@?łem do pierwszej pracy w której mnie chcieli, czyli na staż na testera i siedzę tu do teraz (1.5 roku). Teraz jestem już midem.

Ale profil pracy mi nie odpowiada bo to embedded, a moja znajomość elektroniki kończy się na zmierzeniu napięcia w baterii (chociaż pewnie i tak nawet to robię źle).
Głównie to klepię gotowe testy regresji i czasami coś automatyzuję.

#pracait #linux #administracja #siecikomputerowe #serwery #programowanie #elektronika #testowanieoprogramowania
  • 17
@przegrywam_przez_miasto stawka, stawka, ale jak nie będziesz miał z roboty satysfakcji to znowu będziesz nieszczęśliwy. Serwery, sieci to bardzo szeroko. Jakby mnie szef zamykał w serwerowni to bym mu #!$%@?ł z nudów takie cable managment że by ocipial. Jest tu tak wiele do zrobienia i wykazania się że to dużo bardzo dużo zależy od własnych chęci.
@krzywy_kanister
- CCNA
- mikrotik MTCNA

W pracy jak to tester:
- regexpy + toole sed, grep, tr, cut (parsowanie logów do csv i te sprawy)
- Ogólnie różne skrypty Bash z sshpass co by za dużo nie klikać ręcznie
- Jakieś scp, rsync, df, du, ip, find, jobs, lsblk co tam trzeba to robiłem
- Wireshark ale to jakieś chore protokoły u nas latały
@przegrywam_przez_miasto: No i kojarzysz tematy i znasz czy je zakułeś na pamiec? Jak z tym twoim pisaniem, switcha zwlaszcza w malej firmie czy niewielkim oddziale duzej firmy nie konfiguruje sie na co dzien, praktyki na studiach tez sa troche memowe, zalezy gdzie trafisz a czesto praktyki sa za krotko zeby jakies uprawnienia wyrobic.
@krzywy_kanister te praktyki to była jakaś firma outsourcingowa co niby robi sieci, data center, CCTV itd.
Ale wyszło jak wyszło

Na innych praktykach byłem 3 msc u ISP co miał właśnie mikrotiki.
Tyle że głównie siedziałem na helpdesku i słuchałem że jestem oszustem i nie daję ludziom dobrego internetu jak siedzą na wifi na drugim końcu domu...