Wpis z mikrobloga

Czy mądrym jest wpakowanie się w kredyt z rata £750 miesięcznie? Fix rate 4.53% na dwa lata, + cała obsługa transakcji kredytu i kupna domu £2100 u brokera.
Pożyczka £135.000
Depozyt. £115.000
Chałupa do £250.000 będę szukał. 3-4pokoje blisko uniwersytetu max 2 km. Duże miasto środek Anglii

Zarobki obecnie na payroll przed podatkiem £48-51k
Czyli Około £918 tygodniowo średnio.
Choć jak kupił bym dom to odrazu przechodzę na Ltd spowrotem a tam zarobki mam £800-1000 na rękę po wszystkich podatkach.

Dodam że mam extra £15.000 na lokacie zapasu więc jest odrazu na spłatę na start. Za dwa lata dozbieram jeszcze kolejne £15-35 tysięcy na zmianę kredytu i dużą wpłatę.
Kredyt będę chciał nadplacac o dopuszczalne 10%.

Jestem sam więc 2 pozostałe pokoje będę podnajmował, obecnie taki pokój w standardzie zadbanego ładnego domu kosztuje £500-600 miesięcznie.

Kawaler,Bez długów, innych pożyczek,
Obecne wydatki to
£450 miesięcznie pokój z rachunkami.
£1100 ubezpieczenie samochodu na rok
£50 jedzenie na tydzień
£40 paliwo na tydzień
£1500 wakacje na rok
£170 barber za cały rok
£200 dentysta w Polsce na cały rok
£7 kontrakt telefonu na miesiąc

#przemyslenia #kredythipoteczny #kredyt #uk #anglia #pozyczka #oswiadczenie #pytanie #pytaniedoeksperta #logikaniebieskichpaskow #logikarozowychpaskow #logika #oszczedzanie #finanse #banki
  • 30
  • Odpowiedz
Jak dla mnie rata niższa niż 25% dochodu jest bezpieczna. To nie jest porada prawna ani inwestycyjna xD Z ciekawości czemu staek oprocentowanie tylko na 2 lata przecież banki na zachodzie Europy to życie stary 30 lat na stałe oprocentowanie 1% xd
  • Odpowiedz
@adamsowaanon:

rata £750 miesięcznie

Jestem sam więc 2 pozostałe pokoje będę podnajmował, obecnie taki pokój w standardzie zadbanego ładnego domu kosztuje £500-600 miesięcznie.


To bait czy serio pytasz?
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: jak teraz płacisz 450 za pokój, do tego chcesz wynająć 2 za 500 za sztukę, więc sam wynajem pokryje z nawiązką ratę. Nie wiem nad czym się tu zastanawiać
  • Odpowiedz
  • 0
Z ciekawości czemu staek oprocentowanie tylko na 2 lata przecież banki na zachodzie Europy to życie stary 30 lat na stałe oprocentowanie 1% xd


@DeoLawson: były dostępne kredyty na 1-2% jeszcze do 2021roku, niestety się spóźniłem,
Ten kto wtedy wziął i dał stała ratę na 5-10lat to zrobił super interes
  • Odpowiedz
  • 1
50 za jedzenie na tydzień? Czym ty się karmisz? Czy może te Milfy Ci sponsorują dietę?


@DrGreen_2: normalnie w Lidlu, prosta dieta, sam gotuję, o 7 wieczorem jest mięso na przecenie to wykupuje wszystkie za pół ceny i zamrażam, do tego warzywa i owoce, sałatka,
Nic przetworzonego, bez alkoholu i słodyczy,
Spokojnie się zmieścisz w £50.
Tym bardziej że mięsa mam z 10 kg zapasu buforu zamrozonego i dokupuje jak jest
  • Odpowiedz
Tym bardziej że mięsa mam z 10 kg zapasu buforu zamrozonego i dokupuje jak jest na przecenie, bo obecne ceny normalne za steaki to przesada.


@adamsowaanon: Zamrozone tez sie psuje, tylko wolniej.

Pamietaj, ze na wynajecie pokoju musi ci pozwolic bank od kredytu lub bedziesz musial brac komercyjny i do tej sumy dojdzie ci podatek od dochodow z wynajecia plus drozsze ubezpieczenie za dom.
  • Odpowiedz
@adamsowaanon

@DeoLawson: są dostępne stałe raty na 5lat i oprocentowanie 4.19%

Tylko raty przewiduje Bank of England będą spadać


gdzie są dostępne takowe ? Oraz gdzie jest dostępne 4.53% na 2 lata z twojego wpisu ? Czy mówisz tylko i wyłącznie o twoim przypadku , czyli wkładzie +-40% ?
  • Odpowiedz
@adamsowaanon: zalezy czy leasehold czy freehold. Jesli leasehold to prawdopodobnie on top placi pan ground rent i service charges i poboczne, jesli freehold to pewnie rentcharges tylko, chociaz tez lepiej jest sprawdzic dokument. Oraz jesli leasehold to prosze sie upewnich ze ground rents sie nie podwaja co jakis czas tylko, ze jest polaczony z RPI Rate. Negocjowanie umowy moze byc kosztowne.
  • Odpowiedz