Wpis z mikrobloga

@DrFaithless: Nie tylko karbonowe łoża, ale i ta "magiczna" stal nierdzewna z której niektóre modele broni robią (ʘʘ)
Niestety nie dla mnie - leworęczny jestem. A szkoda, bo mojego Remingtona na lewą rękę nie robią w magicznej stali (na prawą robią) :(
  • Odpowiedz
Podobają wam się karbonowe łoża? Bralibyście jakby była taka opcja?;)


@DrFaithless: O gustach się nie dyskutuje.
Mnie się podoba ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Mam dwie wątpliwości:
- czy się nie śliska w spoconej dłoni albo gdy jest mokra;
- czy przy puknięciu nie dudni jak bęben (można ją ewentualnie czymś wypchać).
Plastikowe osady bywają bardzo lekkie więc broń ciąży na lufę.
Tym bardziej jak dołożysz szkiełko, tłumik.
  • Odpowiedz
@neutronius @klangor
Tikka? A co ja pedał jestem? :D

Ale poważnie - Tikka ma tak paskudne łoże, że od razu do kosztów musiałbym dorzucić wymianę na coś dla ludzi. Dodatkowo praca zamka, skupienie i mechanizm spustowy się nie umywa do Remingtona.
  • Odpowiedz
Dodatkowo jakość i skupienie się nie umywa do Remingtona.


@Fallar: XD

Tu koleś porównuje Remika i Tikkę.
https://www.youtube.com/watch?v=r6MbBUnk6hI

Tu porównanie celności Tikka, Remik i 10x droższy AI.
https://www.youtube.com/watch?v=XAK0FGl1xUw

Dodam tylko że na ostatnim treningu koła tylko dwie osoby miały na 100m same dychy.
Obie z Tikką.
Nie wiem z jakiego ammo strzelał kolega ale u mnie to była tania S&B.

Przed kupnem sztucera robiłem rozeznanie.
Brałem Remika pod uwagę.Remik był lepszy
  • Odpowiedz
@neutronius: Miałem Tikkę w rękach nie jeden raz - dziękuję, postoję. Aż ręce trzeba po tym umyć ;)

Co do samego filmiku: Koleś mówi o czterech funtach na spuście w R700 przy minimalnej czułości. Czyli już wiadomo, że bredzi. Dodatkowo mówi o blokadzie zamka przy zabezpieczeniu jak o zalecie xD Po przeglądnięciu dalej widać, że koleś reklamę robi a nie recenzję.

Co do skupienia to 0,5 MOA na czeskiej ciężkiej mam.
  • Odpowiedz
@neutronius: Żeby nie było - z wad Remingtona to przede wszystkim:
1) Waga, nawet z plastikiem zamiast drewna
2) Dziurę na przełącznik bezpiecznika zrobili tak duży, że można dwie pięciozłotówki na raz wsadzić (!) Piękny "brudołap".
3) Spust można ustawić jak się chce, ale poniżej ~2,5 funta (nie ma wyraźnego zaznaczenia takiego napięcia) broń może wypalić przy odbezpieczaniu ;)
  • Odpowiedz