Wpis z mikrobloga

W jaki sposób firmy robią background check? Dzwonią do poprzednich pracodawców i pytają czy pracowałem w tych miesiącach? Czy RODO nie zabrania udzielania firmom takich informacji?

Mam ofertę na stole, zacząłbym pracę już, ale przez 1,5 miesiąca będę jeszcze na wypowiedzeniu w poprzedniej. W tej nowej jak tylko potwierdzę ze chce z nimi współpracować to robia szybki background check bo to instytucja finansowa. Może sprawdzają tylko czy niekarany?

#pracait #programista15k #prawo
  • 12
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirek_dev w mojej aktualnej pracy musiałam dostarczyć zaświadczenie o niekaralności. Dodatkowo firma robi jeszcze jeden background check z rozbudowanym formularzem odnośnie poprzedniej pracy itp
Na wszelki wypadek kontaktu do poprzedniej firmy nie podałam i nie wyraziłam zgody na kontakt( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz
@mirek_dev: nikt normalny nie będzie wydzwaniał do byłych pracodawców. Ja się z tym spotkałem i firma w której to było praktykowane to był najgorszy Januszex gdzie można było trafić xD
  • Odpowiedz
nikt normalny nie będzie wydzwaniał do byłych pracodawców


@majkel88: Zalezy od kraju. W UK na kazdej rekrutacji chcieli zeby podac numer do kogos, z kim wczesniej pracowales. Czasami dzwonili, czasami nie.
  • Odpowiedz