Wpis z mikrobloga

Hej Mirki,
Co lepiej zrobic. Kiedys kupilem dzialke pod Wroclawiem (40 min) w rodzinnych stronach (z zamiaru ulokowania kasy, ale nie mieszkania tam). Ale ze ostatnio ceny mieszkan i domow w Polsce #!$%@? to zastanawiam sie jaka opcje wybrac:
1. Wybudowac dom na tej dzialce.
2. Sprzedac, dolozyc i kupic jakis segment szeregowy pod Warszawa i mieszkac z korposzczurami.

Zalety 1:
- dom wolnostojacy w rodzinnych stronach, basen, duzy ogrod, dobry dojazd do Wroclawia. Projekt jaki mi sie podoba i duzo wiekszy metrarz.

Wady 1:
- miasto to zadupie, mam corke level 10 i wiem ze tam po prostu nie ma perspektyw - musialaby dojezdzac do Wroclawia
- mentalnosc malego miasta i zbyt blisko do rodziny i tesciow...

Zalety 2:
- Blisko Warszawka, wieksze mozliwosci i wystarczajaco daleko od rodzinki ale zarazem blisko if you know what I mean...
- Osiedle domkow szeregowych, nic mnie w sumie nie obchodzi.
- Obecnie mieszkam na wypasionym osiedlu domkow jednordzinnych pod Londynem - udalo by sie trcohe to odtworzyc a wiec mniejszy szok kulturowy.

Wady 2:
- duzo mnienjszy dom i mieszkanie w szeregu ewentualnie blizniaku.
- skoro i tak pracuje zdalnie to odleglosc nie gra roli

Dodam tylko ze pracuje zdalnie z zagranicy wiec dojazd do pracy nie robi mi roznicy.

#nieruchomosci

Kupic czy budowac?

  • Buduj sie, pierdol patodeveloperke 54.9% (45)
  • Szkodza zycia na mieszkanie na zadupiu, Wawa FTW 45.1% (37)

Oddanych głosów: 82

  • 10
@ksos: Dom na działce pod Wrocławiem, gdzie postawisz sobie basen, siłownię, altankę, będziesz miał duży metraż i spokój + odcięcie się w jakimś stopniu od rodzinki jeżeli jej nie darzysz sympatią. O czymś takim w szeregowcu albo klatce dla królików w bloku możesz jedynie pomarzyć.
Chyba, że chcesz codziennie marnować kasę i czas na dojazd na siłownie czy basenu, przebieranie się tam, prysznic... Twój wybór.

Dziecko wyślesz i tak za 8-9lat
przecież szeregówka to połączenie wad domu i mieszkania


@eugeniusz_geniusz: główna zaleta: cena to 1/3 tego co w mieście.

Chyba, że chcesz codziennie marnować kasę i czas na dojazd na siłownie czy basenu, przebieranie się tam, prysznic... Twój wybór.

@GlenGlen12: w mieście możesz zamieszkać 5 minut spacerem od basenu i siłowni, nie trzeba się przebierać ani kąpać na siłowni. Bardziej przeszkadzają kolejki do sprzętu, gdzie w takiej Wwie na siłowniach (liczba