Wpis z mikrobloga

Fajny ten nowy serial "1670", polecam oglądać póki jeszcze wisi na #netflix ( ͡º ͜ʖ͡º)

,,Mnie też nikt nic nie dał za darmo! Wszystko musiałem sam odziedziczyć!"

„Rozmiar nie ma znaczenia. Tak mówią Ci z małymi wsiami"

,,Co zaczyna się na Ży i po cichu włada Polską?" - "Żydzi?" - "Żyto..."

,,- Jak się nazywa uprzedzenie do Żydów?

- Antysemityzm

- a do chłopów?

- patriotyzm" xD

#seriale #polska #ogladajzwykopem
SaintWykopek - Fajny ten nowy serial "1670", polecam oglądać póki jeszcze wisi na #ne...

źródło: temp_file849131337186049324

Pobierz
  • 152
@Professor_Of_Logic:

Nie wiem skąd podjarka tym serialem - jak ktoś słusznie zauważył jest to poziom polskich kabaretów, co te cytaty tylko potwierdzają.


Ja tam wielkim recenzentem humoru nigdy nie byłem, ale mam wrażenie, że żart:

,,Co zaczyna się na Ży i po cichu włada Polską?" - "Żydzi?" - "Żyto..."


w kabarecie miałby odwróconą formułę, przemilczaną puente, bądź skończyłby się na samym "Żydzi". W serialu natomiast zastosowano normalną formułę dowcipu, która bazuje
@WhiskeyIHaze: to chyba teza z gatunku "oglądam głupie bo ciężko pracuje głową, jezeli pracujesz głową i oglądasz głupie to widocznie nie pracujesz ciężko", tzw. kafka trap.
Czy jest ktoś kto pracuje cięzej od ciebie i ogląda kulturę wysoką?
@Professor_Of_Logic: Bo te bardziej oczywiste gagi, to tylko część humoru, z resztą częściowo celowo w żenującej konwencji. Subtelniejszy humor w tle się dzieje, no i całość się dość przyjemnie ogląda. Obejrzyj i sprawdź sobie sam, zamiast się opierac na tym, co "ktoś zauważył".
@Usmiech_Niebios: sam taką oglądam ale czasem trzeba się też wyczilować. I do tego take typu produkcje są idealne bo nie musisz się na tym skupiać.
Więc tak, są takie osoby ale oglądają też takie głupoty. A jak ktoś takie coś z góry wyśmiewa i twierdzi, że ktoś jest nikim bo mu się to podoba to niestety ale inteligentny nie jest.
@SaintWykopek: żarty mizerne w tym serialu, ale cała reszta na plus imo, gra aktorska na +, scenografia +, audio +, wykonanie i ujęcia też dobre, wydaje mi sie ze w innej formie moglobyc nawet lepiej ale autor jednak mial inna wizje
Nie wiem skąd podjarka tym serialem - jak ktoś słusznie zauważył jest to poziom polskich kabaretów, co te cytaty tylko potwierdzają.


@Professor_Of_Logic: Mają wspólną cechę. Parodiują to co aktualnie się dzieje w polsce. Ja jednak bym tych dwóch rzeczy nie porównał. W kabarecie jest chłop przebrany za babę co udaje głupią blondynkę i publika rży jak głupia. W serialu jednak masz trochę informacji historycznych i często czarny humor, którego głupi ludzie
@tomekr21 tu nie chodzi o Mensę, po prostu każdego bawi co innego. To jakbyś się upierał że "weź jedz burgery w maku, bo to najlepsze burgery, no a jak uważasz że nie to poleć mi lepsze smakoszu" a tymczasem ja w ogóle nie jem burgerów więc nie mogę nic polecić.