Wpis z mikrobloga

via Android
  • 0
@v-tec
@WykopanyDzon
Też to kminilem, czyli albo mocne pomarańczowe albo słabsze zielone, żeby nie przebijało na zielono a mieszało z czerwonym
Pytanie czy w dzień też na pomarańczowo zmiksuje? W nocy to wiadomo
@WykopanyDzon: @_ftcx0r i w efekcie uzyskasz wujowo słabo widoczne, nadal niehomologowane migacze. O grubo ponad połowę ciemniejsze, ale co tam...

Nie wiem kto im nagadał, że "kolory się zmieszają" Nie, to nie mieszanie farbek w przedszkolu, klosz czerwony to FILTR który przepuszcza zwłaszcza światło czerwone. Innych - prawie wcale (a im dalej od czerwonego tym mniej) stąd dawanie innych barw (które też nie są "selektywnie jedna barwa" a mieszanką kolorów realnie)
hrumque - @WykopanyDzon: @_ftcx0r i w efekcie uzyskasz wujowo słabo widoczne, nadal n...

źródło: green

Pobierz
@G06DbT odpada, lampy amerykańskie, nirwspolmierny koszt do wymiany zarowki


@_ftcx0r: a nie ma opcji "dekoloryzacji" lampy, klosza? Część kloszów ma wstawki barwiące, ale da się to (po rozebraniu, rozklejeniu) rozebrać na warstwy, i wyciąć odpowiedni fragment czerwonego... wtedy pomarańczowa żarówka już by załatwiła sprawę elegancko.
via Android
  • 0
@hrumque wow.. dzięki miras ale mnie zaimponowałeś!

Temat chciałbym załatwić póki co żarówką, może te pomaranczowe 2500lm deklarowane przez chinola poradzą sobie..

Lampy chętnie bym przerobił ale to się wiąże z nieuzytkowaniem jedynego auta
@_ftcx0r przerabiałem temat kierunkowskazów w amerykańcu
Nie chciałem nic zmieniać z lampami więc "eksperymentowałem " z ledami. Jedyne które dawały kolor pomarańczowy w czerwonym kloszu to z firmy Opticon. Reszta (a miałem ich parę od 10 do 40 zł za sztukę) nie dawała pomarańczu.
Akurat z takim mocowaniem mam.
kupczyk - @_ftcx0r przerabiałem temat kierunkowskazów w amerykańcu
Nie chciałem nic z...

źródło: temp_file5004661856328855195

Pobierz
@kupczyk: ok. Między nami motomirkami powiem Ci, co ostatnio usłyszałem i zobaczyłem w stacji diagnostycznej. Wszystkie stacje dostały wytyczne, że mają zgłaszać auta z lampami bez europejskiej homologacji. Ostro biorą się za wynalazki z usa bez dystrybucji w Eu. Więc czeka Cię grawerowanie homologacji na lewo (przed przeglądem) lub jeżdżenie do pierwszej kontroli drogowej.