Wpis z mikrobloga

@mickpl: No jeszcze zobaczymy czy nie będą próbowali tego forsować za wszelką cenę, ale mam nadzieję że Tusk się po poprzedniej wymianie PO na PiS się nauczył aby nie igrać z wpychaniem ludziom na siłę do gardła czegoś czego BARDZO nie chcą (ACTA mu się wypomina do tej pory).

A jak komuś się wydaje że ten kredo 0% ma poparcie - to po pierwsze sondaże poparcia dla tego pomysłu pochodzą z
@Khaine: Oni tego nie robią "dla tych co posiadają po kilka mieszkań" tylko dla tych co posiadają akcje w deweloperce, producentach materiałów budowlanych itd. Nikt tam się nie przejmuje "dobrem obywatela" i to nie jest tak że polityk będzie robił to co "ludzie chcą". Oni biorą prowizję za konkretne decyzje i za to, żeby opakować to w taki ładny papier, żeby gawiedź myślała że tak być powinno, bo albo się ludzi
@Khaine: Ale kto nie chcę? Kilku dziennikarzy i frustratów na tagu, jak się rozmawia z ludźmi którzy wzięli BK2% to są mega szczęśliwi bo kupili mieszkanie na zajebistych warunkach, które jeszcze przez kilka lat nie będą dostępne. Wasz poziom wyparcia jest niesamowity.
jak się rozmawia z ludźmi którzy wzięli BK2% to są mega szczęśliwi bo kupili mieszkanie na zajebistych warunkach


@KokainowyStforek: Porozmawiaj jeszcze z pozostałymi paroma milionami co nie wzięli, ok? Bo to tak jakbyś gadał z wyborcą PiSu czy mu się podoba pisowski autorytaryzm XD A i tak widziałem wywiady z bekowiczami którzy nie byli zadowoleni, bo ich udział w programie wynika z desperacji wymuszonej decyzją rządu - że albo kupią tu
@KokainowyStforek: No jak jak rozmawiam z deweloperami to też są szczęśliwi, nie wiem o co ten problem, ustalajmy g**niane prawe i jak chociaż 1 osoba jest dzięki niemu szczęśliwa to znaczy że jest w porządku
@jacos911: Mityczni deweloperzy, może należałoby zapytać ludzi którzy faktycznie korzystają z tego programu. Sam znam ze 4 osoby które wzięły i wszyscy zadowoleni. Mówimy o pewnie 80k zadowolonych, ludzie tacy jak ty mają magiczną zdolność do pomijania tych osób.
@KokainowyStforek: No super, mała grupka ludzi wzięła kredyty za pół darmo (dla nich, bo my jako Państwo będziemy do tego dopłacać 10 lat), na czym natychmiastowo skorzystali deweloperzy przechwytując kwotę dofinansowania przez podniesienie cen. No ale ludzie są (na razie) zadowoleni! Chętnie przyjął bym dopłatę z Twojego prywatnego konta na jakiś swój zakup, też bym był zadowolony, serio.
A jak komuś się wydaje że ten kredo 0% ma poparcie - to po pierwsze sondaże poparcia dla tego pomysłu pochodzą z kwietnia, czyli ZANIM efekt BK2% dał o sobie znać i wszyscy jeszcze byli przed trudną lekcją ekonomii.


@Khaine: Jeśli komuś się wydaje, że ten pomysł nie ma poparcia to znaczy, że czyta za dużo wykopu, gdzie narrację kształtuje tzw. grupa spadkowiczów.

Ten program ma sens, ale zacznijmy od tego,
wiaj jeszcze z pozostałymi paroma milionami co nie wzięli, ok? Bo to tak jakbyś gadał z wyborcą PiSu czy mu się podoba pisowski autorytaryzm XD A i tak widziałem wywiady z bekowiczami którzy nie byli zadowoleni, bo ich udział w programie wynika z desperacji wymuszonej decyzją rządu - że albo kupią tu i teraz, cokolwiek za każde pieniądze albo nie kupią niczego do końca życia, bo ceny odjadą xD


@Khaine: W