Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że kupiłam sobie mieszkanie, to mam parę rzeczy do zrobienia w nim. Pomimo tego, że łazienka wyglądała dość nowocześnie, to jednak ilość usterek jest dość spora (mieszkała tam samotna matka). Jedną z nich jest toaleta (w zabudowie), która lała ogromną ilość wody, woda się odbijała i kropelki lecą na deskę i kiedy siadam to moja dupa ma mokry pocałunek. Nie miało znaczenia czy używałam mniejszej spłuczki czy większej bo chyba lało tak samo.
Chyba udało mi się to częściowo naprawić (tak, siedzę o 12 i naprawiam #!$%@? kibel - i tak jutro rano do pracy). Po prostu podniosłam pływak i woda w spłuczce nie nalewa się do maxa. Widać sporą różnicę w małej spłuczce, bo już #!$%@? nie leje jebitna tyle wody. Duża chyba leje jak była i nadal moczy mi deske (btw więcej nie kupie kostek do kibla, bo potęgują odbijanie się wody, kupie kostki wrzucane bezpośrednio do spłuczki (będę musiała rozkręcać mechanizm za każdym razem - #!$%@? zabudowa xD), albo takie galaretki. Przy małej spłuczce chyba praktycznie nie leje mi wody po desce.

Dziękuje Pan You Tube.

Ogólnie nagrałam filmik z różnicą pomiędzy obiema spłuczkami, ale nie wrzucę, bo mam prawie 30 lat, a mój głos brzmi jak autystyczny 12- letni chłopiec - youtuberką to ja nie zostanę xD

to chyba już starość kiedy człowiek się cieszy jak głupi, że sam prawie naprawił klopa.
Pozdrawiam z całą rodzinka.

#toaleta #kibel #spluczka #naprawa #diy #zlotaraczka #nieruchomosci #mieszkanie
Tyrande - W związku z tym, że kupiłam sobie mieszkanie, to mam parę rzeczy do zrobien...

źródło: 411092213_910380510289836_5313212864078700294_n

Pobierz
  • 41
  • 2
@kajak98: śpi u siebie. Chłop wie tyle o hydraulice co ja - nie wiele. Ale nie musi, wystarczy, że ma inne zalety ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ogólnie starał się, ale ja chyba odpaliłam lepszy filmik na yt. No i moje rozwiązanie al'a uga buga zmniejsze ilość nalewanej wody, zadziałało (przynajmniej jako tako).
woda się odbijała i kropelki lecą na deskę i kiedy siadam to moja dupa ma mokry pocałunek


@Tyrande: Polecam podnieść deskę przed spuszczeniem wody. Jak pomogłem daj łapkę w górę
  • 3
@BigKokonat: Niestety nie. Deska ma być podczas spuszczania wody całkowicie zamknięta. Nie lubię sobie spryskiwać bakterii kałowych po całej łazience. Teraz woda była spuszczana z podniesioną zamykającą klapą tylko na potrzeby kontroli jakości spłukań.
  • 10
@Reymont: no to masz racje, tutaj też sie spuszcza przy otwartej.

Tz:
załatwiasz sie, zamykasz klapę i spuszczasz wodę.
Otwierasz i zaglądasz.
Czekoladowy król spisał testament własną krwią.
Bierzesz berło, moczysz w wodzie na dole i wycierasz brązowe literki.
Spuszczasz wodę jeszcze raz, trzymając różdżkę i korzystając z ciśnienia płuczesz ją z atramentu.

Gotowe. Kibel i szczotka czyste (w miarę)
będę musiała rozkręcać mechanizm za każdym razem - #!$%@? zabudowa xD


@Tyrande: w nowszych klopach panel ściąga się bez żadnych śrubek, a na kostkę w zbiorniku jest specjalny koszyczek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
bo mam prawie 30 lat, a mój głos brzmi jak autystyczny 12- letni chłopiec - youtuberką to ja nie zostanę xD


@Tyrande: klocuch zrobił właśnie kariere w ten sposób, ten sposób myślenia odróżnia nas śmiertelników od wielkich tego świata
@Tyrande jeśli faktycznie chcesz naprawić tę spłuczkę to musisz zmniejszyć przepływ wody przy spłukiwaniu, najłatwiej jest kupić taki reduktor ewentualnie możesz też kupić zaślepkę do rur o zbliżonej średnicy wyjścia ze spłuczki i zrobić w niej trochę mniejszy otwór.
Druga opcja jest znacznie tańsza - zmieścisz się w kilku złotych.