Wpis z mikrobloga

W związku z tym, że kupiłam sobie mieszkanie, to mam parę rzeczy do zrobienia w nim. Pomimo tego, że łazienka wyglądała dość nowocześnie, to jednak ilość usterek jest dość spora (mieszkała tam samotna matka). Jedną z nich jest toaleta (w zabudowie), która lała ogromną ilość wody, woda się odbijała i kropelki lecą na deskę i kiedy siadam to moja dupa ma mokry pocałunek. Nie miało znaczenia czy używałam mniejszej spłuczki czy większej bo chyba lało tak samo.
Chyba udało mi się to częściowo naprawić (tak, siedzę o 12 i naprawiam #!$%@? kibel - i tak jutro rano do pracy). Po prostu podniosłam pływak i woda w spłuczce nie nalewa się do maxa. Widać sporą różnicę w małej spłuczce, bo już #!$%@? nie leje jebitna tyle wody. Duża chyba leje jak była i nadal moczy mi deske (btw więcej nie kupie kostek do kibla, bo potęgują odbijanie się wody, kupie kostki wrzucane bezpośrednio do spłuczki (będę musiała rozkręcać mechanizm za każdym razem - #!$%@? zabudowa xD), albo takie galaretki. Przy małej spłuczce chyba praktycznie nie leje mi wody po desce.

Dziękuje Pan You Tube.

Ogólnie nagrałam filmik z różnicą pomiędzy obiema spłuczkami, ale nie wrzucę, bo mam prawie 30 lat, a mój głos brzmi jak autystyczny 12- letni chłopiec - youtuberką to ja nie zostanę xD

to chyba już starość kiedy człowiek się cieszy jak głupi, że sam prawie naprawił klopa.
Pozdrawiam z całą rodzinka.

#toaleta #kibel #spluczka #naprawa #diy #zlotaraczka #nieruchomosci #mieszkanie
Tyrande - W związku z tym, że kupiłam sobie mieszkanie, to mam parę rzeczy do zrobien...

źródło: 411092213_910380510289836_5313212864078700294_n

Pobierz
  • 41
  • Odpowiedz
  • 0
@inzynier_robert: no własnie o czymś takim też myślałam, bo fakt zakamienione jest. Czajnik odkamieniam roztworem, ale tam też gotuje.

Roztwór wystarczy, czy powinnam lać czystym octem? Ale wtedy go pójdzie w uj, bo najwięcej kamienia jest przy starej lini wody.

BTW jak ktoś się zna na prysznicach z baterią z termostatem to też przyda mi się rada, bo tam jest też #!$%@?, ale to chyba już wykracza poza moje możliwości, za
  • Odpowiedz
@PLKennyPL:
No u mnie po wrzuceniu do spłuczki w stelażu podtynkowym to zaczęło ciec do muszli. Gorzej że nie potrafię naprawić :( W zwykłej spłuczce ogarnąłbym wymianę mechanizmu ale wiem jak poradzić sobie z naprawą skoro to jest schowane.
  • Odpowiedz
@Tyrande: dobra robota, sam planuje kupic mieszkanie w tym roku i zakladam, ze bede uzerac sie z podobnymi rzeczami. Grunt, ze udalo ci sie z pomoca internetow naprawic bez placenia jakis kokosow "fachowcom". Powodzenia zycze i zeby usterek bylo mniej, niz zakladasz.

ps. dobry nick z dobrej gierki ;)
  • Odpowiedz
@Tyrande: Jeżeli jest to oryginalny przycisk geberita to w tych miejscach są popychacze do spłuczki ("duża" i "mała"). Są one regulowane i wkręcenie ich głębiej powoduje, że spłuczka uchyla się mniej i mniej wody leci. Nie ma na to idealnego przepisu, trzeba próbować ale można to samemu bezproblemowo wyregulować. Robota na max 3 min. Nie wiem jak jest z przyciskami innych producentów ale podejrzewam, że bardzo podobnie.
lbjaco - @Tyrande: Jeżeli jest to oryginalny przycisk geberita to w tych miejscach są...

źródło: pol_pl_Geberit-przycisk-uruchamiajacy-Delta35-przedni-chrom-blyszczacy-115-135-21-5-1567_4

Pobierz
  • Odpowiedz
Czekoladowy król spisał testament własną krwią.

Bierzesz berło, moczysz w wodzie na dole i wycierasz brązowe literki.

Spuszczasz wodę jeszcze raz, trzymając różdżkę i korzystając z ciśnienia płuczesz ją z atramentu.


@Tyrande: jak zgniłem xD
  • Odpowiedz
@Tyrande: Może jest inna opcja regulacji głębokości popychaczy? Wkręcenie głębiej lub jakiś system "odkręć-ustaw-dokręć" (tak było w starszych geberitach). Tak czy inaczej to tutaj trzeba wyregulować.

tutaj w 00:09 widać ten element całkiem wyraźnie.
  • Odpowiedz
  • 2
@Wypokowicz93: Dziękuje bardzo, doceniam komplement, bo staram się dbać o linię, zastanawiam się jednak, co ma piernik do wiatraka.
To jest post o naprawie kibla, co ma to do tego czy mam wagę prawidłową, czy otyłość.

Gdybyś uznał, że moje paluszki są jak serdelki i muszę być gruba to moja naprawa kibla byłaby mniej efektywna?

Serio, bo każda mirabelka, każda baba na innym forum ma taką sytuację xD Wstawiam kciuk w
  • Odpowiedz
@Tyrande Brawo.
Co do kostek, to ja polecam takie czyszczące tabletki wrzucane do muszli na dłużej. Ja wrzucam raz w tygodniu na kilka godzin lub na noc i jest git, nie ma kamienia, a mam dosyć twardą wodę.
  • Odpowiedz