Wpis z mikrobloga

@MG78: TOP5 na pewno ostro do gry 10% pewnie lekko, Warszawa pewnie 15%+. Mimo, ze BK2% dotyczyla glownie malych i tanszych mieszkan to i tak program mial duzy wplyw na ceny wiekszych i drozszych mieszkan, bo rosla cena za metr, ktora rozlewala sie na te wieksze. Do tego jak oferta została przebrana i zostaly tylko duze i drogie. Nie sadze, ze bedzie inaczej. Teraz te, ktore sa w oklolicach 0,8M-1,5M zostana
@MG78: aż z ciekawości spojrzałem na swoje miasteczko. Z tego co widzę ceny zaczynają się za 4k/metr właśnie, ale są to stare bloki i z tego co słyszałem jest tam ogromny czynsz, ponad 2x wyższy niz w nowszych blokach. Cena tych nowszych z lat 2000-2010 szybko wzrasta do 5,5-6k/metr a nowe budownictwo które się buduje to już 8k/metr. W mieście 30k mieszkańców ( ͡° ͜ʖ ͡°)
ceny zaczynają się za 4k/metr właśnie, ale są to stare bloki i z tego co słyszałem jest tam ogromny czynsz, ponad 2x wyższy niz w nowszych blokach. Cena tych nowszych z lat 2000-2010 szybko wzrasta do 5,5-6k/metr a nowe budownictwo które się buduje to już 8k/metr. W mieście 30k mieszkańców ( ͡° ͜


@Rinter: no włąśnie ciekawe sa te czynsze... ja mam mieszkanie w bloku 50m2, opłat z zaliczkami i
@Reymont: super niższe opłaty w nowym faktycznie są realne..?

Przeglądałem temat i jeśli spółdzielnia/wspólnota nie jest mocno zadłużona to różnice w eksploatacyjnych opłatach to gdzieś 15-20%

Te x2 nowe do starego to bajki, oczywiście są pojedyncze przypadki ale na wykopie to taka sama gadka jak nieruchy w ostatnim roku + 100% i zarobki każdego to 25k do łapy
via Wykop
  • 0
@Need: Skarżysko-Kamienna, Ostrowiec Świętokrzyski np. i to są przy tym jeden z największych miast w województwie
via Wykop
  • 0
@arsze_nick: No ale ja nie pisałem o Ostrowcu jako o miejscu dobrym do życia (XD) tylko o potencjalnym rozstrzale Warszawa vs Powiaty 30 vs 4 k, s Odytoeirv podałem jako przykład miasta powiatowego bo @Need wątpił w realność takich cen.
@MG78:

Ok przyznaje racje, ale tutaj by trzeba zobaczyć jakąś średnia jak to wygląda przy dużych ośrodkach miejskich, bo porównanie Warszawy do miejsc oddalonych o 200km na jakimś zadupiu chyba nie ma sensu. Nie zrozum mnie zzle, łapie o co Ci chodzi, ale mi chodzi o to, że w powiatowych, które są powiedzmy sensowne do zamieszkania czyli w miarę blisko naprawdę dużych ośrodków miejskich to sytuacja wcale nie robi się lepsza
via Wykop
  • 0
@Need: No ale nie porównywałem Warszawy, tylko pytałem czy taki będzie rozstrzał. Powiatowe miasta pod Warszawą raczej powinieneś traktować jako przedmieścia Warszawy. Ciężko Pruszków rozpatrywać przez pryzmat polski powiatowej.