Wpis z mikrobloga

Od lat 2000 cały przemysł muzyczny zszedł na psy. Posiadam bogatą kolekcję winyli, cedeków i ponad 50 playlist na Spotify, którego mam od zaledwie 2023, obejmujące wszystkie dziesięciolecia i gatunki muzyczne od lat 20. W Polsce dysponuję sprzętem muzycznym o wartości około 10 tys. zł, w tym gramofonem, trzema wieżami stereo, dwoma przenośnymi radioodtwarzaczami i potężnymi kolumnami, ale na Dominikanie używam tylko przenośnego głośnika marshalla, mały radioodtwarzacz i słuchawek.

Mój główny obszar to R&B i Soul lat 60-80, a także Rap z lat 80-90. Niestety, obecny stan przemysłu muzycznego, zwłaszcza rapu i R&B/Soul, pozostawia wiele do życzenia. Kiedyś różnorodność, unikalne podkłady, teraz jednolitość we wszystkim - od muzyki po styl ubioru. Kiedyś artyści z Jazzu, R&B, Funku i rapu mieli wyraźnie odrębne wizje i style. Dziś wszystko wydaje się takie samo.

W przeszłości muzyka miała przekaz i różnorodność, obecnie ogranicza się do prostych tematów. Playlisty, których mam około 50, zaledwie 5 obejmuje XXI wiek, głównie początkowe lata 2000. Obecnie tylko artyści, którzy zaczęli w latach 80-90, potrafią dostarczyć prawdziwie dobrej muzyki, podczas gdy młodzi zdają się zgubić esencję prawdziwego talentu. Dla kogoś to będzie generalizowanie, ale dla mnie to jest sama prawda, cały przemysł muzyczny upadł, wszystko jest takie samo, słucham każdego rodzaju muzyki od Jazzu do Rapu, nawet trochę muzyki klasycznej, więc na wysrywy typu "Nie znasz się" Nie odpowiadam.
#muzyka #kiedystobylo #rap #soul #rnb #funk #usa #60s #70s #80s #90s #takaprawda #oswiadczenie #audio #gownowpis
wielkifanrapu - Od lat 2000 cały przemysł muzyczny zszedł na psy. Posiadam bogatą kol...

źródło: thumbnail_Stevie-Wonder-GettyImages-84998958

Pobierz
wielkifanrapu - Od lat 2000 cały przemysł muzyczny zszedł na psy. Posiadam bogatą kol...
  • 3
@wielkifanrapu podziwiam artystów soulowych z lat 60-80, to było prawdziwe, twórcze zatrzęsienie w świecie muzyki. Do dziś muzycy pop czerpią motywy z utworów soulowych nagranych 50 lat temu.. Na wykopie jest dużo rasizmu jakoby czarnoskórzy nic nie wnieśli dla świata. Jak dla mnie to co zrobili dla muzyki jest naprawdę warte docenienia. Rap, soul, R&B, jazz, blues... to gatunki, w których od zawsze oryginalność, twórczość, była na wysokim poziomie.
@KokiX: Źeby docenić taką muzykę to trzeba nie być rasistą i mieć otwartą głowę, a połowa wykopu nie kwalifikuje się pod te kryteria ( ͡° ͜ʖ ͡°) Poza tym czarni, sporo wnieśli do kultury, a gadanie typu "Czarni nic nie wnieśli do tego świata" to zwykły rasistowski bullshit który nie ma nic związanego z rzeczywistością.
@wielkifanrapu: Rosjanie też wniosła dużo dla świata. Gruppa Kino, Nautilus Pompilus, Agata Kristi, Grażdanskaja Oborona, DDT, Sektor Gaza, Bi-2. Ale podobnież wg. Wykopu Rosjanie nie wnieśli absolutnie nic dla świata i można ich wyrżnąć w pień z czystym sumieniem. ( ͡° ͜ʖ ͡°)