Wpis z mikrobloga

@NaMoment: w jaki sposób pobrana opłata za kubek plastikowy przyczyni się do ekologi?
W całej tej bańce eko to zwykły normalny człowiek zostaje najbardziej pokrzywdzony bo tak naprawdę zostaje zmuszony do tych wszystkich opłat.

Dlaczego koncerny produkujące plastikowe opakowania do jogurtów, napoi nie zmienią składu tych opakowań tylko wszystko zostaje przerzucone na konsumenta?
@NaMoment na drugim końcu świata #!$%@? do oceanu, w Polsce zakopują w ziemi na wysypiskach albo wysyłają na drugi koniec świata żeby #!$%@?ć do oceanu.

Prawda jest taka za każde jedno plastikowe gówno którego w użyłeś w całym swoim zyciu (plastikowa butelka do napojów, opakowanie po paście do zębów, sweter, zabawki i inne chińskie gówna) walają się teraz gdzies po świecie.
@Retsew

@Logan00 w sumie, jestem ciekaw jakby zareagowali, jakby nie patrzeć to bardziej ekologiczne xD, daj im własny talerz i powiedz żeby Ci na niego nałożyli, jak nie będą chcieli to kręć inbe że są nieekologiczni


W wielu barach już widziałem, że promują własne pojemniki. Nawet na stacjach benzynowych. Tylko ciekawe, czy mycie takiego pojemnika u siebie w domu nie kosztuje więcej niż 25/31 groszy na straszny plastik ( ͡° ʖ
Moim zdaniem super, chociaż u nas zmniejszy się zużycie plastiku i jest to na plus.


@Dumpatz: no nie, bo zaczynamy dochodzić do absurdów gdy reszta świata ma to gdzieś. Priorytetem powinno być wprowadzenie pewnego poziomu recyklingu na całym świecie, a dopiero potem podejmowanie kolejnych działań. Wmówili ci że zabijasz plastikową słomką żółwie w oceanie, mimo że oceanu na oczy nie widziałeś, a tam gdzie jest takie ryzyko pakują obrane owoce w
@NaMoment: Wprowadzanie konsumenta w błąd i nie wiem czy nie powinno się tego zgłosić do UOKiKu bo to przepisy krajowe wymuszają podatek a nie unijna dyrektywa SUP.

Powtarzam, to Polska ustawa, przygotowana przez polskich czempionów wprowadza te opłaty a nie unijne dyrektywy. Unijne dyrektywy nie wymuszają wprowadzania podatków od opakowań jednorazowych.