Wpis z mikrobloga

Problem mieszkaniowy można rozwiązać mianując mnie Ministrem Rozwoju.

Oto mój program XD

Ogłaszamy giga przetarg na budowę 100k kwadratów rocznie, zlecamy to jakimś chińczykom czy komuś. To jest do zrobienia, bo na świecie bywa że się dzieje.

Wpisujemy do Konstytucji, że to twardy zasób komunalny państwa i nie można będzie się nigdy na tym sprywatyzować za psi uj.

Deweloperka kwiczy, bo konkurencja i nie da się wyciskać 40% marży. Część kwiczy i bankrutuje. Po jakimś czasie zostają tylko budujący lepszy standard ode mnie na 10% marży. No i gitara.

Po 4 latach rozbudowy zasobu komunalnego, młody człowiek po studiach ma opcję wynajmowania skromnego mieszkania w każdym miejscu za 1000 PLN. Może sobie pracować, zakładać firmy, rozwijać się i zbierać spokojnie na wkład do większego mieszkania na Koncie Mieszkaniowym oprocentowanym o inflację.

Produktywność młodych ludzi wzrasta na poziomy Jowisza, bo zamiast zaciągać pętlę na 30 lat lub oddawać lokalnemu mariuszowi połowę pensji za wynajem - mogą zająć się rozwojem osobistym, firm itd.

Przy okazji wywalam airbnb z centrów dużych miast. Nie ma to związku z powyższym, ale wypadałoby to zrobić, bo to patologia XD

#nieruchomosci #przemysleniazdupy
  • 68
Przy okazji wywalam airbnb z centrów dużych miast. Nie ma to związku z powyższym, ale wypadałoby to zrobić, bo to patologia XD


@mickpl: bardziej odstrasza niż zachęca. Tak jak walka o darmową antykoncepcje podczas protestów aborcyjnych
Produktywność młodych ludzi wzrasta na poziomy Jowisza, bo zamiast zaciągać pętlę na 30 lat lub oddawać lokalnemu mariuszowi połowę pensji za wynajem - mogą zająć się rozwojem osobistym, firm itd.


@mickpl: A może ta produktywność właśnie bardziej wzrasta jak MUSISZ zapłacić do 10 ratę kredytu, co zmusza Cię do pracy na 2 etaty, kombinowania, życia na ciągłym oriencie?

A jakbyś miał taki luzik, to byś sobie pracował na 1/3 etatu, oddawał
@mickpl: za wywalenie airbnb bardziej niż raz niestety splusować nie mogłem, za resztę zresztą też. Ale niestety Panie mickpleczku, dla Pana jest inny alternatywny świat gdzie mieszkania tylko drożeją, a deweloperów wspieramy z podatków.
@mickpl: myślisz sobie ze to świetny pomysł i sam wynajmujesz taka dziuple za 1k. Po jakimś czasie na pietrze masz sebiksa busiarza któremu nie można zwrócić uwagi ze coś trzyma na klatce bo ci #!$%@? gonga. Nad tobą rodzina z 3 dzieci które #!$%@? od rana do wieczora. Pod tobą studenci którzy zamiast inwestować w nowe technologie tak jak chciałeś zainwestowali w produkcje mefedronu i nie śpią całe noce słuchając techno
@mickpl: Mmm komunizm taki fajny xD Polecam przejść się po jakimś osiedlu mieszkań komunalnych i zobaczyć kto i jak tam mieszka i zastanowić czy na pewno byś chciał w takiej okolicy mieszkać.
Przy okazji wywalam airbnb z centrów dużych miast. Nie ma to związku z powyższym, ale wypadałoby to zrobić, bo to patologia XD


@mickpl: to gdzie mam spać jak przyjadę na 3 dni do Wrocławia albo innego Krakowa żeby sobie pozwiedzać miasto? W hotelu za cenę x2?
@mickpl: spoko tylko jeszcze urzędnik musi klepnąć plan zagospodarowania przestrzennego xD to jest ogromny spowalniacz. tak na logike to teraz też firmą się opłaca tu budować i to bardzo i nawet nie trzeba do tego bardzo zachęcać