Wpis z mikrobloga

Zwolnili mnie. Zatrudniłem się w listopadzie 2023 jako senior Java developer w małym polskim startupie (fintech) na literę „i”. Spoko atmosfera, dostałem MacBooka m3 pro max , bardzo dobra kasa, bo startup ma dobre finansowanie. Na wszystkich spotkaniach założyciele mówili o płaskiej strukturze, kulturze feedbacku i otwartości. Zainspirowany aferką z SII postanowiłem zweryfikować tę całą otwartość i płaską strukturę. Jako, że firma ma już 14 pracowników, a tylko 3 założycieli ma duże udziały, to na spotkaniu wigilijnym ogłosiłem wszystkim, że zamierzam zalozyc związek zawodowy i namawiałem kolegów, żeby dołączyli. Powiedzialem, ze chciałbym osiągnąć to, żeby wszyscy pracownicy mieli równe udziały w spółce. Niestety, zamiast wsparcia kolejnego dnia dostałem rozwiązanie umowy o współpracy w trybie natychmiastowym. CEO był zbulwersowany i powiedział, że mnie #!$%@?(!). Firma miała już 14 osób, więc formalnie przekroczyliśmy limit potrzebny do założenia związku, a prawo mówi, że nawet ludzie na innym rodzaju umów niż UOP mogą być w związku zawodowym. Macie jakieś pomysły, gdzie mogę się zgłosić o pomoc?

#programista15k #programowanie
  • 9