Wpis z mikrobloga

Co ta nowa beka to ja nie XD

1. Wiceminister rozwoju odpowiedzialny z ramienia Lewicy za budownictwo pisze, że nic o tym programie nie wie, dowiedział się o nim z mediów.

2. Razem rozjuszona i pisze wprost o dotowaniu deweloperów.

3. Program "Mieszkanie na start" już istnieje i dotyczy czegoś innego, nikt tego nawet nie sprawdził.

4. Nie ma limitów z metra, limitu kwoty, jakiegokolwiek limitu.

5. Kryteria dochodowe są tak absurdalnie wysokie, że para, która ma w tym programie obecnie, przy obecnych stopach, zdolność na 900k, będzie mogła dobrać jeszcze 400k darmowego kredytu XD

6. Zapowiadane jest, że wejdzie za 6 miesięcy, bo "banki muszom systemy dostosować". Banki mogą systemy dostosować w 2 tygodnie, zresztą dzieje się to na co dzień przy innych tematach. Za to jak wiemy, przy bece takie wyprzedzenie wywołało FOMO i wykup przez fliperów pod program.

Nie wiem co tam się podziało, ale tu jest tyle absurdów, że program ewidentnie został podrzucony przez deweloperkę i było smarowane. To nie jest tak, że taki program może wywołać wzrost cen o 30%. On ma NA CELU wywołać wzrost cen o 30%

Ktoś tam pisze na tt o tym, że tutaj to by się przydała nawet komisja śledcza XD No ja foliarzem nie jestem, ale śmierdzi to srogą korupcją na kilometr.

#nieruchomosci #kredyt0procent #mieszkanienastart #ekonomia #gospodarka #wkpinvestments #polityka
  • 21
@mickpl: > 6. Zapowiadane jest, że wejdzie za 6 miesięcy, bo "banki muszom systemy dostosować". Banki mogą systemy dostosować w 2 tygodnie, zresztą dzieje się to na co dzień przy innych tematach. Za to jak wiemy, przy bece takie wyprzedzenie wywołało FOMO i wykup przez fliperów pod program.

Pewnie to Ty te systemy dostosowujesz i musisz sporo zarabiać.

Dawno nie słyszałem większej bzdury xD