Wpis z mikrobloga

Czy warto dzisiaj założyć bloga? Czy ktoś jeszcze czyta blogi?
Prowadzę sobie hobbistycznie profile na social mediach o grach - głównie publicystyka, typu czym jest immersja, psychologia w grach itd. oraz o głębi poszczególnych gier i game designie. Głównie działa na Instagramie, choć nazwyam się jutuberem, bo od jutuba zacząłem (natomiast mam teraz od niego przerwę). Wrzucam też kawałki swoich filmów na TikToka. No i jakoś wpadł mi do głowy pomysł żeby założyć bloga. Z argumentów jakie sobie wymyśliłem, to że blog nie ma limitu znaków jak Instagram, na bloga ktoś konkretnie wchodzi coś czytać (na insta część ludzi interesują tylko fotki i nie czytają), i blog byłby takim dopełnieniem mojej działalności, bo to by była równocześnie taka moja wizytówka w internecie, a nie tylko profil na social mediach. Plus wpisy byłyby indeksowane przez wyszukiwarkę google.
Początkowo zamierzałbym po prostu sobie poprzerzucać treści które natworzyłem na Instagrama, to przerzucić je na bloga, żeby były właśnie indeksowane przez wyszukiwarki. A co dalej, to czas pokaże.

Co sądzicie? Z drugiej strony sobie myślę, czy nie lepiej ten czas i energię poświęcić na robienie filmów na YT albo TikToka.

#gry #blog #wordpress #stronywww #internet #pcmasterrace #playstation #xbox #nintendo #ps5 #socialmedia #marketing

Czy warto założyć bloga?

  • Tak 26.5% (30)
  • Nie 73.5% (83)

Oddanych głosów: 113

  • 5
ja wolę filmiki i podcasty bo w czasie oglądania/słuchania mogẹ robić coś innego albo słuchać do snu.


@SpaceMonkey: to jest o poziom wyżej w wysiłku do stworzenia treści
@JEST-SUPER ja wolę czytać niż oglądać filmy na YT. Często jak szukam czegoś i znajduje niby rozwiązanie na filmie to i tak wolę szukać gdzieś gdzie można przeczytać. Chyba jednak wybciej rozwiązanie się znajdzie czytając niż oglądając 15 minut filmu.