Wpis z mikrobloga

Nie da się bo miłościwie organy Rzeczpospolitej stwierdziły że to naruszenie ochrony danych osobowych ale nie mają problemu z tym że prywatne firmy udostępniają to za hajs to już nie jest naruszenie . Dodam że te firmy mają dane z wycieków które miały miejsce w krótkich okresach czasu i zapewne były przypadkowe.
  • Odpowiedz
@Wontensso: @DeoLawson Nie trzeba nawet wycieków (choć były, jak słynny fuckup na geoportalu w 2022/2023 xd)- pierwszy lepszy programista może napisać scraper do numerów ksiąg wieczystych z oficjalnej przeglądarki ksiąg na stronie ministerstwa, nie ma tam nawet captchy czy jakiegoś cloudflarea (jest tylko blokada na w pełni zdalne połączenie, jak udajesz przeglądarkę to już działa bez problemu), więc jak postawisz bota to ci wyciągnie połowę polskich ksiąg wieczystych przez noc xD
  • Odpowiedz
Tak czy wspak to państwo to #!$%@? żart


@DeoLawson: Ja scrapowałem ręcznie przeglądarkę, bo starosta mnie #!$%@?ł - niby księgi wieczyste są jawne i można je oglądać w sądzie w asyście pracownika sądu, ale jak chcesz na wniosek dostać po prostu numer działki to musisz już wykazać "interes prawny", to że mam działkę przyległą i nie wiem kto tam urzęduje na działce obok (chciałem ustalić przebieg granicy i pogadać z sąsiadem
  • Odpowiedz
az sobie zerknalem, problem jest tylko jeden ze jesli szukasz chaty w danym powiacie to musisz wyciagnac calosc


@Zerp: Niestety tak - mnie interesował mój powiat, a dokładnie to jedna wioska i sobie to ogarnąłem mając do dyspozycji tylko jedną księgę wieczystą, a że to ziemie odzyskane i po wojnie zakładali je na nowo wszystkim działkom po kolei to było w miarę łatwo ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz