Wpis z mikrobloga

  • 49
Szlag mnie już jasny trafia na tego cholernego Andruta. "Nie mogę spać, wiec pomirkuje trochę" - pomyślałem. I teraz już na bank nie zasnę. Nie rozumiem czemu #android jest najpopularniejszym systemem mobilnym na świecie. Z jakiego powodu? Próbowałem już dwa razy napisać jakiegoś dłuższego posta i za każdym razem to samo - klawiatura znika, interfejs martwy. Tylko twardy restart pomaga. Do tego bateria znika w oczach, mimo wyświetlacza podświetlonego na 5%. I chociaż wiem, że zaraz zleci się #bojowkaandroid, to wyszukiwanie co jest nie tak w mojej konfiguracji jest bez sensu. Każdy inny system po prostu działa, czy to #ios czy #windowsphone. Ale nie Android. Bo każdy user androida musi mieć nawyk regularnego odśmiecania, musi ogarniać rozrośniętą strukturę katalogów, skanować smartfon skanerem antywirusowym, a i tak Android będzie mulił. I to nie pierwszy telefon z robotem jaki mam, tylko ze tamtym wybaczałem bo były mid-endami, ten natomiast jest flagowym (dziś połowa "zetafonów" na androidzie jest dużo słabsza - współczuję ich nabywcom) a i tak cholernie muli. Ja nie wiem, nawet #symbian tak się nie wieszał. Mam dość tego ch&#*wego systemu. <br/>
<br/>
Chyba czas przyspieszyć trochę migracje na #<a href="#windowsphone">windowsphone</a>, już #<a href="#lumia610">lumia610</a> płynniej chodzi. <br/>
<br/>
#<a href="#gorzkiezale">gorzkiezale</a> #<a href="#nocneprzemyslenia">nocneprzemyslenia</a> #<a href="#smartfony">smartfony</a>
  • 41
  • Odpowiedz
  • 2
@piker: Mialem najpierw iPhone, zmienilem go na Lumie 710. Obecnie mam SGS3. Z wymienionych najbardziej irytował mnie windows phone. Dlaczego? System jest stabilny, przejrzysty, moze nawet ladny... ALE: dostajesz maila z plikiem rar? No trudno - otworzysz go na kompie. Z reszta nie ma czegos takiego jak skojarzenia plikow. Nie da sie otworzyc pliku za pomoca okreslonej aplikacji. Otworzyć pdf? Adobe Reader jest ale muli jak cholera, zdarzaja mu sie przycinki
  • Odpowiedz
@piker: mam galaxy ace'a (czyli już low end) i nie ruszałem go od miesięcy, antywirus? a na co to komu? chodzi płynnie, bateria trzyma długo, jedynym problemem jaki mam ostatnio to jak wchodzę w gorące na apce Macieja to się aplikacja wywala :>
  • Odpowiedz
@piker: 10/10

Sam to chcialem juz dawno napisac, kazystam z androidow juz kilka lat i musze stwierdzic ze nawet system w Sony Ericssonach byl o niebo lepszy, nawet w tel za 1000zl potrafi sie tak zasmiecic i zamulic, ze szok. Zastanawiam sie na Windows Phone
  • Odpowiedz
@piker: Wiesz co, miałem parę telefonów z androidem, wiele innych miałem okazję używać okazjonalnie, widziałem wiele lowendów zawalonych tonami syfu, ale w życiu mi się nie zdarzyło, żeby klawiatura znikała. W sumie nie przypominam sobie też żadnego przypadku, żeby zawiesić androida na dobre, jeśli już to przymulał albo się sam restartował. Generalnie nie bronię tego systemu, bo ma różne duże wady, ale po prostu się dziwię jak czasem czytam jakie ludzie
  • Odpowiedz
@piker: ja muszę jeszcze rok wytrzymać z tym gównem (Xperia Neo V z Androidem 4.0.4) i potem instantownie przenosze się na WP. Mimo, że na początku w ogóle nie pasował mi ten system, nie leżał mi (bo byłem przyzwyczajony do Androida) to teraz skumałem, że nie ma gorszego syfu niż Android...

#bojowkawindowsphone
  • Odpowiedz
@qlimax3 Nie ma co się zastanawiać. Miałem telefon i tablet z Androidem. Nienawidziłem tego szczerze - z jednej strony zawsze zacinało i było niestabilne mimo w sumie topowych urządzeń, a z drugiej strony sam system i jego layout jest zwyczajnie kiczowato-nijaki.

Przesiadłem się na Windows Phone a później tablet też zmieniłem na taki z Windowsem 8 (nie RT choć z dzisiejszej perspektywy wystarczyłby). Nawet nie myśle o zmianie wstecz.

Gdy słyszę kogoś
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@themindcrusherHS: No to jak nie lubię grzebać się w smarach, zdejmować głowicy silnika co niedziela to usłyszę

na #!$%@? żeś samochód kupił


czyż tak? Otóż kupiłem smartfona po to, aby go używać - potrzebowałem mobilnej przeglądarki internetowej, klienta poczty, aplikacji do bankowania i paru innych pierdół. Nie muszę uwielbiać pstrokatych "hiper ultra nova 5d cosmos launcherów" żeby mieć smartfona.

@szczepqs: No bez jaj, ja mam dwuletni laptop i pochodzi jeszcze
  • Odpowiedz
@piker: miałem już wszystko - co prawda blackberry tylko na chwilę, ale moim zdaniem:

windows > ios > blackberry > android > symbian ;) to na ten moment...
  • Odpowiedz
SGN to pochodna SGS2, tyle, że z szybszym procesorem, większym ekranem i rysikiem.


@piker: Ok, może w takim razie masz pecha. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Moim zdaniem to nie jest normalne, nawet jak na androida ;)
  • Odpowiedz
"Mój stary to fanatyk Androjda. Pół mieszkania zaj*$&#ne ROMami najgorsze...<br/>
Średnio raz w miesiącu ktoś wdepnie w Sense czy TouchWiz i trzeba flashować w serwisie bo łatwo zbrickować na końcu. W swoim 22 letnim życiu już z 10 razy byłem na takim zabiegu."
  • Odpowiedz