Wpis z mikrobloga

@Stitch w 9292 jest jakieś dodatkowe fee przy płatnościach. Od zeszłego roku można się w większości miejsc odklikiwac przy pomocy karty płatniczej, działa świetnie.
@Stitch: 9292 jest do sprawdzania rozkładu, bardzo polecam. Nawet jest tam opisane ile kosztuje przejazd z punktu do punktu. Karta, którą się płaci w autobusach to ov-chipkaart lub ostatecznie można używać karty płatniczej.
via Android
  • 0
@maitresse i to jest komentarz, który rzeczowo mi wyjaśnił sytuację. Bardzo dziękuję!
Czyli kombinacja 9292 + nfc w tel i mogę wojować Amsterdam ()
@Stitch: Pewnie! ((oo)) Taki tip - nie zapomnij przy każdym wejściu do busa przykładać karty do ,,tego czegoś'' i jak wychodzisz to również przykładaj, bo inaczej prawdopodobnie zapłacisz za cały przejazd autobusowy (mam nadzieję, że rozumiesz). Nie można płacić gotówką w autobusach. To tyle! Powodzenia w tym Amsterdamie.
via Android
  • 0
@maitresse
hm, żeby dobrze zrozumieć - 2x przyłożyć, ale 2x mi nie ściągnie kasy z konta? :D bo w domyśle z telefonem chodziło mi o karte płatniczą :D

@Stitch: 2x przyłożyć, ale ściągnie kasę za przejazd. Wytłumaczę to dokładniej - każdy autobus jedzie z punktu i na ostatnim przystanku (zazwyczaj to jest stacja autobusowa) oni resetują zapłaty. Jeśli przyłożysz tylko jeden raz to zapłacisz całkowicie za przejazd wtedy kiedy wsiadłeś I do stacji autobusowej, czyli wyjdzie BARDZO DUŻO, a przecież tyle nie przejdziesz, prawda? ( ͡º ͜ʖ͡º) Mam nadzieję, że jakoś to lepiej wytłumaczyłam.