Wpis z mikrobloga

  • 0
@ZenonBis: tak technicznie to chyba chodzi o to że co się rodzi z kwiatu jest owocem. Pomidory sie np do tego nie wpisuja i wydaje mi sie ze wiekszosc ludzi traktuje je jako warzywa dlatego myslę że bardziej odwierciedlająca rzeczywistosc kategoria jest czy nadawaloby sie to na deser.
@noipmezc: Kurna, brakuje białej pietruszki i selera korzenia który uwielbiam też!
Różnych sałat też brakuje oraz czerwonej kapusty, kalarepy i czerwonej fasoli, soczewicy, ciecierzycy, grochu. Jeśli jest imbir to powinien być jeszcze galangal, chrzan, kurkuma.

Jestem wybredna, nie wyobrażam sobie życia bez warzyw, musi być smutne.
  • 0
@arinkao: mi jedzenie warzyw radosci nie sprawia tak ogolnie. chyba ze zjadlbym z nich cos wybitnego to inna sprawa. Nie ma straczowych w tej liscie ja je lubie ale tak w sumie to rzadko jadam.
@noipmezc: Są strączki tylko niewiele, pietruszki i selera też nie ma bo anglosasi ich nie jedzą, nie ma bo bieda ¯\(ツ)/¯

Z warzyw można zrobić mnóstwo dobrych rzeczy, są podstawą smaku i uzupełnieniem wszelkich dań, mogą też być całkowicie odrębnym daniem, na luzie mogłabym jeść je cały dzień bez chlebka i mięsa.
  • 0
@arinkao: nie twierdze ze sa zle. Ja np zawsze traktowalem warzywa jako dopelnienie do jakiegos miesa np niz jako główna atrakcja. no i niektore jakos mi nie smakuja po prostu