Wpis z mikrobloga

To jest straszne jak wiele osób swoje filmowe doświadczenia ogranicza wyłącznie do tej papki serwowanej na streamingach. Ktoś kto całe życie był na bieżąco z filmami i serialami nie znajdzie tam absolutnie nic ciekawego. Typowy widz Netflixa to niewymagająca niczego juleczka, która dopiero zaczyną przygodę z kinomatografią, ewentualnie kura domowa włączająca go w tle podczas bujania bombelka przez próg. I właściwie to wszystko im jedno co będzie na nim leciało, Szkoła dla Elity, Planeta Singli czy Sex Education, każda tandeta jest dobra aby choć przez chwilę zająć pustkę w głowie, przestać gapić sie w sufit i dłubać w nosie.

Ja, jeżeli chodzi o #filmy to jestem prawdziwym koneserem. Nawet posiadając dostęp do kilku streamingów wolę tradycyjnie upatrzyć relek na scenie, zassać go sobie z torrentów, dobrać subki w Napiprojekcie i obejrzec w jakims All Playerku, obowiazkowo z napisami i oryginalną scieżką dzwiekową, by nastepnie jako człowiek światły, ocenić film na Filmwebie i zabrać głos na forum.

Z netflixa kompletnie mi nie smakuje. I sam już nie wiem, czy to przez propozycję podania, brak oryginalnych okładek, słaby, ziarnisty bitrate czy amatorskich lektorów, podświadomie czuję że mam do czynienia z gniotem. Pobierając relek scenowy czuję się jak członek Akademii Filmowej Oskara, który dostał swojego "workprinta", wiem że nie mam do czynienia z produktem "taśmowym" a obcuje z kulturą wysoką. Tym sposób odkrywam dziesiątki perełek, o których taki typowy streamingowy zjadacz chleba nigdy w życiu nie uslyszy.. Tylko błagam, nie pytajcie mnie o te tytuły, kino niezależne i studyjne jest dla ludzi inteligentnych, dla was "365 dni" , Massimo i Blanka Lipińska.

#filmy #netflix #hbo #filmnawieczor #disney #bekazpodludzi #bekazlewactwa #bekaztwitterowychjulek #rozowepaski #logikarozowychpaskow #torrent
daeun - To jest straszne jak wiele osób swoje filmowe doświadczenia ogranicza wyłączn...

źródło: temp_file1289008145843502352

Pobierz
  • 55
co sądzisz o ludziach włamujących się czy podrabiających bilety do kina czy teatru w celu darmowego wejścia do tych przybytków?


@aarahon: zajebiste porównanie z dupy. film czy serial, program itp. polegający jedynie na licencji i prawach autorskich, bo produkcja polega na ctrl c, ctrl v to to samo co włamywanie się fizycznie czy fałszerstwo xd

Póki np. ebooki nie będą mieć realnych cen, a nie na równi a czasem droższe od
zajebiste porównanie z dupy.


@Eremites: ok, jakie porównanie? To co zacytowałeś to pytanie. Chyba że źle że porównałem teatr z kinem ale wciąż reszta tego co napisałeś nie ma sensu w odniesieniu do tego co napisałem. Może chciałeś napisć do innego mirka?
dobrać subki w Napiprojekcie


@daeun: i ty na ziarno przy streamingu narzekasz? Przecież gdybyś pobrał prawilną relkę na pierdyliard GB i z bitrate z kosmosu to 15 różnych wersji napisów miałbyś z automatu wmuxowane w plik. Eh, coraz więcej amatorów pcha się do zabawy...
kino niezależne i studyjne jest dla ludzi inteligentnych


@daeun: Przeintelektualizowane gnioty, przerost formy nad treścią i wysrywy godne stajni Hollandówny, podziękuję. Za popłuczyny Blanki i Vegi też podziękuję, to samo tylko w drugą stronę. Staram się w przyjmowanych treściach zachować złoty środek, np. wczoraj oglądałem z żoną Wikinga (The Northman), niby prosty i oklepany, ale wizualnie bardzo udany. Taki konglomerat Szekspira z akcyjniakiem, podsycony mitologią, ubawiłem się ( ͡° ͜