Wpis z mikrobloga

W zestawie ćwiczeń na klatkę, mam ławkę płaską sztanga, ławkę dodatnią sztanga i hantle na dodatniej. Czy ławka dodatnia to nie trochę powtarzanie hantli na dodatniej w tym przypadku? Zastanawiam się czy ławki dodatniej ze sztangą nie pominąć. Dziękuję za pomoc. #mikrokoksy #silownia
  • 11
@Lewusx sam pisałem, trochę patrząc na YouTube. Generalnie staram się wyeliminować maszyny (zawodowo trochę podróżuje i w nie każdym hotelu wszystkie maszyny są). Wygląda to w sposób następujący. 1. rozpiętki,
2. Sztanga,
3. Hantle skośna wyciskanie,
4. Hantel za głowę leżąc na ławce płaskiej,
5. Wypychanie sztangi stojąc (tutaj nie wiem jak to się fachowo nazywa, sztanga jedna strona jest wsunięta do gniazda po czym można podnosić jedną stroną do pozycji pionowej.
@Summer92: Jak trenujesz 3x w tygodniu to o wiele więcej skorzystasz z klasycznego FBW gdzie będziesz miał 1-2 ćwiczenia główne na klatkę na dzień.

Ćwiczenie nr 4 - marnowanie czasu jeśli jesteś osobą początkującą lub osobą która nie ma jeszcze bardzo dobrze rozwiniętej muskulatury + to bardziej ćwiczenie na grzbiet niż klatkę.

Ćwiczenie nr 5 - jeśli to masz na myśli https://youtu.be/1G-_FTEkoNw?si=fUzYOqGr69SAUmUK&t=23 to również marnowanie Twojego czasu.

W skrócie robiąc po
@Summer92: W takim razie jak masz klatke z plecami i tricepsem to ułóż 2 zestawy:

A
Forma wyciskania sztangą.
Forma wyciskania hantlami.
Forma rozpiętki.
Forma ściągania z góry.
Forma przyciągania w poziomie.
Dowolone na triceps które czujesz.

B
To samo co wyżej tylko zamieniasz np. sztanga poziomo na sztangę skos dodatni 45 stopni. Hantle skos dodatni na hantle poziomo. Rozpiętki poziomo na rozpiętki w bramie. Ściąganie drążka z góry na formę
@Lewusx: dumbell pullover jest ćwiczeniem bardziej na klatkę niż plecy - nie zmienia to faktu, że plecy są mocno rozciągane, ale wręcz przeciwnie: to plecy będą rozwijały się w dumbell pulloverach tylko u początkujacych bo u zaawansowanych nie będziesz rekrutował wysokoprogowych jednostek motorycznych.

Najszerszych grzbietu ma dźwignie do 120 stopni zgięcia w stawie ramiennym, a w db pulloverze pracujesz praktycznie tylko w wyższym zgięciu gdzie jest największych opór. Narciarz ma dokładnie