Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Was też denerwuje kierunek rozwoju motoryzacji? UE zabija motoryzację, jaką znamy. Rozumiem (tak, serio!) troskę o środowisko, ale przecież te nowe normy są co najmniej kilka razy lepsze niż dawne normy, więc dlaczego nie zachować aut spalinowych z tymi ulepszonymi, czyściejszymi silnikami? Najgorsze są artykuły dziennikarzy (czytam o jakiejś nowej premierze i dopiero na końcu piszą, że silnik będzie tylko elektryczny) lub prezentacja modeli na stronach www producentów, gdzie auta elektryczne często są bardziej eksponowane niż spalinowe, a z mojej polskiej perspektywy, elektryczne to przecież wciąż nisza. Szukam jakiegoś nowego fajnego taniego auta miejskiego czy kompaktowego czy SUVA klasy B z silnikiem spalinowym i praktycznie nie mogę znaleźć. Patrzę na Opla Astrę i ku mojemu zdziwieniu, tylko jakaś powiększona wersja jest dostępna z silnikiem spalinowym (może źle patrzę?) choć to stosunkowo nowa generacja modelu. Patrzę na Seata Arona, kiedy będzie nowa generacja tego nie-przekomplikowanego SUVA i widzę, że wycofają ten model z rynku w 2025, gdy wejdą nowe wersje spalin, gdyż musiałby podrożeć o 2000 euro, by te normy spełnić. Czytam dalej i widzę, że Seat z ogromnej firmy z tradycją z motoryzacji przejdzie na branżę mikropłatności(wtf?). Już nie mówiąc o tym, że wycofano praktycznie w ogóle z ofert mała auta miejskie (np. Ford Ka, Ford Fiesta-mega tradycja tu przecież była), wycofano sedany, wycofano auta sportowe i oferowane są praktycznie tylko SUV'y. Serio, rzygam tym kierunkiem rozwoju motoryzacji. #samochody #zalesie #motoryzacja #oswiadczenie #auta PS no i serio zamiast co kilometr budować stacje łądowania aut elektrycznych (tak, wiem, infrastruktua obecnie tego nie wytrzyma), to oni chcą nam narzucić model, że ogólnie zmniejszy się ilość podróży autem i model korzystania z samochodu. No tak, serio, mieszkajać w bloku i pracując zdalnie będę jechał do Biedronki i ładował elektryka przez 12 godzin... serio, mam tego dość! I śmieję się z tego, że głupie Zetki rzekomo wolą swój telefon od samochodu!



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 4
@mirko_anonim:

Szukam jakiegoś nowego fajnego taniego auta miejskiego czy kompaktowego czy SUVA klasy B z silnikiem spalinowym i praktycznie nie mogę znaleźć

oferowane są praktycznie tylko SUV'y.


To się zdecyduj xD
Klienci chcą w większości SUVy to mają ¯\(ツ)/¯
@mirko_anonim: trochę poleciałeś z paniką jak dla mnie

Patrzę na Opla Astrę i ku mojemu zdziwieniu, tylko jakaś powiększona wersja jest dostępna z silnikiem spalinowym (może źle patrzę?) choć to stosunkowo nowa generacja modelu.


Przecież jest normalnie Astra benzynowa(dieselek też jest), hatchback 5d, kosztuje jakąś połowę tego, co elektryczna Astra.

Seat z ogromnej firmy z tradycją z motoryzacji przejdzie na branżę mikropłatności


Ludzie lubią pozory, rolę Seata przejmuje Cupra, bo można
Przecież Fiesta normalnie jest w sprzedaży.


@kuraku: nie, nie jest. W czerwcu tego roku zjechała z linii ostatnia sztuka, w tej chwili linie produkcyjne Fiesty już nie istnieją i zostały zastąpione tymi dla fordowskiego ID.4.

A 500, i10 czy Dacia Spring to nie ten segment.