Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Czy postępuje właściwie ze swoimi pieniędzmi wydając je na hobby które nigdy mi się nie zwróci i nie da się w żaden sposób odzyskać zainwestowanych pieniędzy i nie ma też szans, że w jakiś sposób na tym zarobie?
Powiedzmy, że mam hobby jedzenia serów. Wiadomo, są sery po 30zł/kg ale są i po 100, 500 i 1000. Lubie takie sery próbować. To moje hobby. Każdy spróbowany ser fotografuje, opisuje w dzienniczku. To moje hobby. Problem polega na tym, że wcale dużo jakoś nie zarabiam, a moje hobby pochłania sporą część zarobionych pieniędzy. Przez moje hobby rezygnuje z zakupu innych rzeczy - np. elektroniki, ciuchów, oszczędzam jedzenie, rachunkach, itp. Wszyscy których wtajemniczę w moje hobby mają mnie za wariata bo wydaje pieniądze na takie coś, a oszczędzam na wszystkim innym. Co o mnie sądzicie?
#oszczedzanie #pieniadze #finanse #oszczednosci #zalesie



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 9
Co o mnie sądzicie?


@mirko_anonim:

mają mnie za wariata


@mirko_anonim: a tak szczerze - każdy ma jakiś odchył. Jeden za szybko jeździ motorem, inny nurkuje w niebezpiecznych miejscach, kolejny inwestuje na #gielda, następny robi w weekendy 500km na rowerze a jeszcze jeden kupuje sery i je fotografuje i opisuje w dzienniczku.

Jak dla mnie to też jedno z hobby. Fakt - dziwne i niekonwencjonalne. Ale nadal to tylko hobby.
@mirko_anonim jak jesteś szczęśliwy, to #!$%@? z tym wszystkim. wyjedziesz na tym lepiej niż każdy dusigrosz, kiedy przyjdzie kryzys lub wojna, która zmieni zawartość naszych skarpet i tapczanów w psi #!$%@?. carpe diem
Co o mnie sądzicie?

@mirko_anonim: że to normalne.
Zarabianie pieniędzy to jedno, hobby to drugie i to całkiem normalne że na hobby nie zarabiasz tylko wydajesz na nie hajs.
W ciągu ostatnich 10-lat wydałem na swoje hobby (włóczenie się po świecie) lekko licząc 250k PLN. Nie żałuje nawet złotówki, tego co przeżyłem nikt mi nie zabierze.
@mirko_anonim: e tam, spoko hobby, jesz to co lubisz. Ja tam piję kawę, kiedyś nawet coś tam pisałem, ale to nie ma sensu, za duża rotacja na ziarnach.

Pokaż te sery po 1kzł, przyznam, że nawet nie wiedziałem, że takie są.
@mirko_anonim:

hobby które nigdy mi się nie zwróci i nie da się w żaden sposób odzyskać zainwestowanych pieniędzy i nie ma też szans, że w jakiś sposób na tym zarobie


Moim skromnym zdaniem zwrot w postaci przyjemności to dość dobry zwrot ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Poza tym obczaj piwny pamiętnik Pestisa i zrób coś podobnego z serami. Swoją drogą, @pestis ten Twój blog przynosi jakieś zwroty, jeśli