Wpis z mikrobloga

Ehh i Cash znowu #!$%@?ł w Australii. Mieszkał tam jakiś czas, wie jak kraj wyglądał to lecąc tam po raz kolejny myślał, że to będzie USA. Dziwi mnie to, że ludzie na siłę chcą dostrzec Stany Zjednoczone w Australii i potem jest takie rozczarowanie jak u Casha. Dojechali z Darwin raptem do Byron Bay czyli odpuścili to co najlepsze dopiero przed nimi, Canberra, Sydney, Melbourne, może Adelaide. Na pewno jest tam w #!$%@? otwartych ludzi, rzeczy do zwiedzania, parków, muzeów, klubów i innych atrakcji, niestety wyrobili sobie opinie o kraju jeżdżąc po pustej północy kraju i psycha siadła. Szkoda, bo lubiałem tą serie oglądać mimo właśnie tego, że jeździli po miejscowościach z 2k mieszkańców na północy i parkach w których #!$%@? się dzieje.
#vlogcasha #australia #usa #podroze
dsomgi00 - Ehh i Cash znowu #!$%@?ł w Australii. Mieszkał tam jakiś czas, wie jak kra...
  • 51
  • Odpowiedz
  • 10
@Profesor_Avenarius: @2-aminopirydyna @archates @Firel @Obsztyfitykultykiewicz Tak sobie jeszcze myśle, że gość ładnie teraz musi mieć żal sam do siebie za to, że pare lat temu w Colorado (btw moim zdaniem jeden z piękniejszych stanów) miał okazje dostać wizę i potem prosta droga do green card, ale odmówił i wolał pokazać całemu światu jakim to on nie jest sigma i w ogóle, patrzcie na mnie odmówiłem wizy stałego pobytu w USA. A
  • Odpowiedz
miał potem lecieć chyba do Japonii czy tam w Koreii mówił, że jest strasznie super i jeszcze zostaje, a po paru dniach wrzuca smutnego vloga z przeprosinami, że wraca do PL. Zniknął na pare miesięcy i poleciał potem do Maroka.


W sumie to czy istnieje jakiś dobry youtuber kręcący vlogi z Japonii/Korei/Chin? Od czasu vlogów Gonciarza mam dość duże wymagania. Większość polskich podróżniczych youtuberów omija azję szerokim łukiem ewentualnie odwiedza wietnam/tajlandię gdzie
  • Odpowiedz
@dsomgi00: dodam swoją opinię. Wiele razy już na temat Casha pisałem.
Gość jedzie na jednym schemacie, ciągle to samo i patrzenie na jego jajogłową głowę (xD) przez 3/4 odcinka.

Podliczmy zarobki. 20k patronite, drugie tyle z youtube i pewnie z 10k od sponsroa typu mbank, co daje ładną sumę 50k/msc.
Gościu mimo, że w jednym odcinku mówił, że wyszedł z liczenia każdego grosza to dalej nie potrafi przeżyć tematu hajsu. Biedny
  • Odpowiedz
@dsomgi00: mam wrażenie, że wszyscy Ci jutuberzy to są niewolnikami algorytmów i wyświetleń, o ile na początku robią rzeczywiście co chcą to potem głównie to co się ogląda, wybijają się głównie na USA, bo każdego fascynuje Ameryka, jakoś Europy nikt nie zwiedza, a już to widzę, że by nie chcieli, pewnie dlatego że każdy z nas ją zna ale inna sprawa, że taka Europa trochę by obnażyła takiego jutubera, bo znalazłby
  • Odpowiedz
@awcalezenie: Jakby dokończył AU to by nie było takich komentarzy więc? Chłop jest jaki jest, ale ludzie go oglądają.
Myślę, że ludzi boli, że zbiera (zarabia) z tego w cholere siana a potrafi powiedzieć w pewnym momencie "nudzi mnie to, #!$%@?".
Po części tych ludzi rozumiem, ale rozumiem też decyzję Casha
  • Odpowiedz
  • 2
pewnie ten kto kojarzy Casha to i kojarzy Słowińskiego, gość stworzył w tajemnicy równoległy kanał po angielsku dla widowni


@looolbeka: Kojarze Słowińskiego, mam suba u niego i oglądałem go czasem, bo mieszka w Nevadzie, blisko Cali, więc lubiałem te jego vlogi z parków w Califronii, ale niestety ostatnio poszedł w mega chamską reklame i nie ma filmiku bez nazwy sponsora w tytule filmu więc zrezygnowałem, bo o ile rozumiem, że z
  • Odpowiedz
@notoryczny_kusiciel: myślę że to już nie te czasy gdy ludzi bolało, że ktoś zarabia na "darmowym" YouTube.

Facet zresztą będzie zarabiał coraz mniej, bo jest konkurencja i czas ludzi jest ograniczony.

Wracając do meritum - uwagi powinien sobie wsiąść do serca, bo tak się zaczyna odpływ widzów, a nie kwitować to "polackim #!$%@?"
  • Odpowiedz
@dsomgi00: Prawda, byłam w USA i byłam w Australii mam porównanie i bardziej podobała mi się Australia. Ale trzeba to lubić ten powolny styl życia, nic na siłę wszystko jutro bez ciśnienia, a to pewnie trudne samemu a w parze XD jeszcze trudniejsze.
  • Odpowiedz
  • 5
@awcalezenie problem w tym że sądząc po jego stylu bycia do tej pory, on właśnie uzna że to HEJT ludzi(modne słowo ostatnio), a tak naprawdę to jest znak. Oznaka, że jego sposób na życie a także pasja się wypalily w takiej formie jak do tej pory i trzeba coś zmienić, zastanowić się co dalej. Ale czasem prościej oszukiwać samego siebie
  • Odpowiedz
@dsomgi00: strasznie mnie ten typ irytuje, bo generalnie nic specjalnego sobą nie reprezentuje w kwestiach filmów "podróżniczych". Obejrzałem kilka odcinków i wylewa się z tego marazm i bylejakość. W sensie, przed kamerą mógłby być ktokolwiek, a statystyczny widz nie poczułby różnicy. Naprawdę, 400k widzów w tej tematyce na YT to chyba tylko kwestia chęci i determinacji xD

O ile dobrze pamiętam, ten ziomek był na wykopie jak zaczynał swoje podróże (bodajże
  • Odpowiedz
@dsomgi00: O ile denerwuje mnie kilka rzeczy w jego filmach, to nie spodziewałem się aż takiej LAWINY hejtu na jego osobę. Nie przesadzacie trochę? Gość dorobił się wyłącznie własną pracą, trafił w moment, jego filmy są dość ciekawe, przekazuje co nieco wiedzy, jest humor i fajne ujęcia. Pokazuje ciekawe osoby i przeprowadza dobre wywiady czy reportaże. Wiadomo, że nie zawsze wszystko zagra i czasami widać nadmierne narzekanie czy dziwne decyzje no
  • Odpowiedz
tymczasem jego vlog w stanach wyglądał podobnie


@Firel: Uwazam ze to fajny gosc i potrafi opowiadac ale czesto mija sie z prawda.
Najbardziej zirytowal mnie odcinek o najniebezpieczniejszej dzielnicy NYC. Ktora moze i byla najniebezpieczniejsza ale bylo to ponad 30 lat temu. Obecnie inne dzielnice bija Bed-Stu o glowe. Od 1990 do 2017 crime spadlo tam o 80%. Mysle ze to celowe klamstwo dla zasiegow bo watpie ze nie wszedl na
  • Odpowiedz
Pokazuje ciekawe osoby i przeprowadza dobre wywiady czy reportaże.


To jeden z problemów - dla wielu widzów dawna nie było ciekawych wywiadów czy reportaży. Reportaże to robi Planeta Abstrakcja. Nie ma nic w tym super złego, nie każdy musi być jak oni, ale po prostu niektóre formuły się wyczerpują.

Gość ma kilkaset tysięcy subów i jeździ po świecie.

No i co z tego? Dziwny argument

Dla mnie jego serie z USA to
  • Odpowiedz