Wpis z mikrobloga

#pytanie #elektryka jak to jest ze w mieszkaniu mam bezpiecznik 10a, odpalonego mam na nim kompa z peryferiami (ok 150w) i grzejnik olejny (2480w pokazuje na mierniku) i nie wywala tego bezpiecznika?

jak odpale grzejnik + czajnik to wywala.
  • 18
  • Odpowiedz
@turbine: One nie są aż takie dokładne, możliwe też że miernik się lekko myli i realnie grzejnik pobiera trochę mniej i mieści się w okolicach 10A.

Jak odpalisz grzejnik i czajnik to nie dziwne że ci wywala, bo czajnik bierze pewnie z 2500W, co daje łącznie 5000W i pobiera ci wtedy z 20 amperów.
  • Odpowiedz
  • 1
@djolaf: nie mam, to mieszkanie to jest dziwne w ogóle, stare z min. 30 lat temu albo nawet dłużej juz stoi ten dom. 10 amper mam na kuchnię i duży pokój, 16amperowe mam na przedpokój i łazienkę xD
  • Odpowiedz
  • 0
@djolaf: @zimowyporanek z tego wykresu co podał @NiebieskiWStringach to wychodzi że jakbym zostawił grzejnik włąćzony to dopiero po ok 3 godzinach (10 000 sekund) ten bezpiecznik może zadziałać (próbowałem na razie przez 5 minut), więc mogę raczej być spokojny jakbym chciał przeprasować koszulę przed wyjściem żelazkiem 2400 watowym.
  • Odpowiedz
  • 0
@turbine: dobry, zaznaczam dobry, przedłużacz i jedziesz z tym żelazkiem z przedpokoju.


@zimowyporanek: no ale czemu jak wychodzi na to że bezpiecznik raczej wytrzyma, w najgorszym wypadku to wiem, mam 5m 3x2,5mm przedłużacz już gotowy bo na noc nie zostawiłbym tak grzejnika, a żelazko to ile tam korzystam, z max. 5 minut.
  • Odpowiedz