Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Może i głupie pytanie, ale byłbym bardzo wdzięczny, jeśli ktoś by opisał po kolei jak używać retiniolu krok po kroku, na co uważać itd.
Fajnie by było jeśli ktoś poleciłby jakieś dobry krem spf, nawilżający i jakis dobry retinol. Oczywiście dla mężczyzn. Chyba, że to nie robi różnicy xD

#looksmaxing #retinol



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 8
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: retinol zacznij sobie z the ordinary 0.5 stęzenie. Jest tani i zobaczysz czy w ogóle chce Ci się w to bawić. Nie ma tutaj róznicy czy damski czy męski. Holika & holika to wybór okej choć niektórych podraznia ale jest bardzo tani i wydajny. Jeśli chodzi o aplikacje retinolu to nie ma co przesadzać z jakimś rytuałem. Wystarczy wieczorem po umyciu twarzy nałozyć tego małą ilość a potem krem nawizający.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Nie ma różnicy czy jesteś mężczyzną czy kobietą, chyba nawet nie widziałam retinolu z podziałem na męski damski. Od siebie polecam z firmy basiclab , zaczynasz od jak najmniejszego stężenia. Stosujesz małą ilość na noc, na czystą i suchą (!!!) skórę. Najpierw raz na kilka dni (np co 4-5 w zależności jak skóra będzie reagować). Jak zbudujesz sobie tolerancję (na początku skóra może być zaczerwieniona i się łuszczyć,
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): @Anonim (nie OP)

W dni gdy nie stosujesz retinolu najlepiej używać serum/kremów nawilżających/regenerujących, bez kwasów, bez peelingów


Mogłabyś polecić jakiś lub napisać czego unikać w składzie tych serum/kremów ?
I to znaczy, że nie mogę już wtedy w ogóle używać jakiś maseczek oczyszczających twarz, z aktywnym węglem itp ? A jeśli mogę to jakich maseczek unikać ? Sam ostatnio używałem tych z isana najtańszych z rossmana xD
  • Odpowiedz
@mirko_anonim:

1. na początek wybierz produkt z jak najniższym stężeniem retinoidu

2. częstotliwość stosowania i budowanie tolerancji (retinizacja). Zacznij od stosowania stosunkowo rzadko. Na samym początku nakładaj retinoid 1x w tygodniu i obserwuj skórę (czy jest zaczerwieniona, piekąca, łuszcząca, czy po umyciu pojawia się uczucie ściągnięcia, czy wyskakują Ci wypryski w nietypowych wcześniej miejscach). Jeżeli nie zauważysz żadnych uciążliwych objawów stosowania retinoidu przejdź do stosowania 2x w tyg z kilkudniowym odstępem
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
Anonim (nie OP): Tak na prawdę ciężko odradzić konkretne składniki bo to wszystko zależy od produktu i stężenia tych poszczególnych składników. Np. mocznik w niskim stężeniu będzie działał fajnie nawilżająco ale już w wysokim będzie złuszczał. No i też wszystko zależy od reakcji twojej skóry. Na początku przy stosowaniu retinolu odstawiłabym wszystkie oczyszczające maseczki itp. Mycie czymś łagodnym, najlepiej w formie emulsji. Z tańszych ostatnio mi się sprawdził delikatny krem myjący
  • Odpowiedz