Wpis z mikrobloga

@dawidfischer4: swoją drogą to jest #!$%@? w Polsce. Wchodzisz na Airbnb i taki domek 35 stodoła, jakich teraz pełno z kanapą z Bodzia 800 zł za noc XD. Wchodzisz na Belgię gdzie minimalna najwyższą w Europie i domek murowany dwupiętrowy zfuturystyczną, ciekawą brylą, pięknym widokiem za 700 zł za noc XD. 800 zł za domek w Polsce.powiatowej
  • Odpowiedz
@dawidfischer4 Mogę coś powiedzieć z perspektywy właściciela takiego miejsca.
Myśl o tym, żeby całość była jak najmniej angażująca w sprzątaniu i utrzymaniu. Jeśli wybierzesz sobie opcję przyjazdów tylko na tydzień lub dłużej to ograniczysz sobie liczbę klientów, choć to wygodne co do sprzątania. A sprzątanie domku z terenem wokół zajmuje sporo czasu (bez względu na to czy robisz to sam czy kogoś zatrudniasz).
Domek musi być atrakcyjny wizualnie, ale powierzchnie muszą być
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: Ja trochę co innego napiszę, długo będzie, ale może coś się przyda. A ja bym sprawdził zanim wejdziesz w tą budowę domku, chyba, że to zrobiłeś, takie badanie rynku, ile jest tam domków na wynajem? ile mniej więcej dni w roku są zajęte? i ile $$$ zarabia na tym ich właściciel? Płaci się za lokalizację, więc może wyjść na to, że nie musisz szaleć z zachętą typu wanna z bąbelkami
  • Odpowiedz
  • 0
@Sylwiusz89 w tym miejscu gdzie kupiłem tą ziemię moja siostra prowadzi mała agroturystykę. W sezonie ma pełne obłożenie ale to są pokoje a nie domki. Oczywiście poza sezonem to wiem ,że będzie o wiele mniejsze zainteresowanie. Miejsce jest bardzo ciche i urokliwe. Dojazd jest tylko z jednej strony bo jakieś 2 km za jeziorem płynie rzeka. Jestem ostatnim zabudowaniem a do wsi(sklepu) jest jakieś 5km. Straszne zadupie zima ale latem kozacka miejscówka.
  • Odpowiedz
@dawidfischer4: jesli zamierzasz dopuszczac ludzi z psami - ogrodzenie z bramka oddzielone od innych domkow.

Czesto jest tak w domkach pet-friendly, ze cala posesja np z 5 domkami jest faktycznie ogrodzona, ale domki bezposrednio juz nie. I psa bez smyczy nie wypuscisz z domu przez to.
  • Odpowiedz