Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak żyć w tym kraju? Skończyłem studia magister inżynier. Zero znajomości żeby np. rodzice ustawili. Zero pomocy od rodziny typu działka budowlana za free albo mieszkanie jak inni znajomi. Pracuje w korpo za trochę więcej niż średnia krajowa i na nic mnie nie stać. Nie mam dziewczyny ostatni związek zakończyłem kilka lat temu. Wynajem kawalerki z opłatami płace 3000zł miasto wojewódzkie ale już dostałem info że od stycznia mam płacić przez podwyżki itp. 3400zł. Samochód miałem 10 letni dbałem o niego ale niestety miałem wypadek nie z mojej winy i bryka do kasacji. Teraz nie mam z czego kupić nowego ani w super stanie bo ceny oszalały a samochód jest mi niezbędny. Nigdzie nie wychodzę jedyne hobby to gierki, rower i podróże (na które aktualnie mnie nie stać chyba że czasami coś po Polsce). Praktycznie nie wychodzę na miasto bo danie główne jakiś deser woda/drink i już 150zł nie ma. Staram się odkładać ile mogę ale na samo jedzenie wychodzi mi ponad 1000zł bo nie chce jeść najtańszych parówek albo innego syfu. Za wszelkie rady zmień prace weź kredyt dziękuję ale kredytu nie dostanę bo nie chce mi bank dać zbyt mało zarabiam. A zmiana pracy nic mi nie da bo praktycznie wszędzie płacą tyle samo. Nigdy nie chciałem żyć w luksusie. Zawsze żyłem skromnie ta sama 1 para butów od 4 lat. Ale jeżeli coś się nie zmieni w tym kraju to będę niestety zmuszony wyjechać na ogórki do Szwecji czy innej Danii XD co jest dla mnie szokiem bo nie po to studiowałem żeby jak patus jechać na zmywak. Państwo z kartonu masakra. #pytanie #praca #polska #studia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak żyć w tym kraju? Skończyłem studia magist...

źródło: 6Vigxnvkpn88grSMM24WsOvmBUYyJ69j

Pobierz
  • 30
  • Odpowiedz
@mirko_anonim Najpierw policz dokładnie jaka kasa realnie byłaby za granicą przy tamtych kosztach, biorąc też pod uwagę jak i ew. z kim byś tam mieszkał itd. Niekoniecznie musi wyjść dużo lepiej niż to co masz teraz. Jeśli żyjesz sam w dużym mieście to może pomyśl o wynajęciu pokoju, a kasę odkładaj.
  • Odpowiedz
ki do Szwecji czy innej Danii XD co jest dla mnie szokiem bo nie po to studiowałem żeby jak patus jechać na zmywak. Państwo z karton


@inzynier_robert:
Czekaj. ,bo zarabiasz trochę powyżej średniej, czyli pewnie z 9k? zostaje na rękę 6,5, 3k płacisz za wynajem, czyli zostaje ci 3,5.
Następnie przejadasz 1000zł miesięcznie, dla 1 osoby?
Wybacz ale jak... co jesteś sportowcem z dietą 10k kcal albo zawodnikiem sumo?
Jestem też
  • Odpowiedz
@voldi: Od kiedy w tym kraju średnia krajowa za 2023 to 9k do ręki? XD. Dieta czokoszokowa typowy wykop pewnie wydajesz 400zł na miesiąc jedząc zupki chińskie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 4
✨️ Autor wpisu (OP): @voldi Średnia krajowa 2023 to ''Osoby zatrudnione na umowę o pracę z pensją 7 544 PLN brutto otrzymają na rękę kwotę 5 473 PLN netto.'' Mam lekko ponad to. 1 Gotuje cały czas. 2. współlokatorów do kawalerki? 1 pokój? 30m? Mam łóżka piętrowe wstawiać i wynająć balkon? podnajem jest zabroniony. 3. Odkładam cały czas ale czasami nie ma z czego. Przykład przed wypadkiem musiałem kupić nowe zimowe
  • Odpowiedz
@Marvel7: Od wtedy od kiedy nie potrafisz czytać, napisał że zarabia trochę powyżej średniej a zarobki zawsze podaje się w brutto, średnia krajowa wynosi obecnie 7544,98zł, więc założyłem, że trochę ponad to 9k, mogło być 8 a mogło być 10.

Każde dalsze wyliczenie brałem od kwoty netto, co też zaznaczyłem...

Zawsze rozpierdzielali mnie ludzie, którzy liczą "na rękę" gdy wszystkie wynagrodzenia w dowolnym kraju, w tym naszym, wszelkie wyliczenia mediany i
  • Odpowiedz
@mirko_anonim i tak to się żyje na tej wsi, a najbogatsi się cieszą i rączki zacierają. Oby tak dalej, jeszcze mocniej śrubę przykręcić, areczek przecież zapłaci za kawalerkę czy samochód, no bo jak nie, pod mostem będzie mieszkał? Tak nas jadą że to się w piździe nie mieści, a przyjdzie ci jakiś oski jeden z drugim i rady typu oszczędzaj :) zmień pracę :) dokształć się :))))) rewolucje polecam na tę przypadłość
  • Odpowiedz
Odnośnie zupek panocku od "na rękę", to nawet na studiach nie jadłem takiego syfu, bo są 2-3 razy droższe od obiadu przygotowanego własnoręcznie


wrzucenie pomidora do wrzątku, to nie pomidorowa. A jak dodasz śmietanę i makraon, to taniej nie wychodzi od zupki za 2zł xd
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 2
Anonim (nie OP): Uwaga! Poniżej wypowiedź boomera!

Gdy skończyłem studia inż-mgr nie miałem znajomości, działek budowlanych czy mieszkań od rodziców. #!$%@?, ja jestem z Podkarpacia więc nawet gdybym to miał dostał to jak król szczurów. Wciąż tylko szczur.
Dziewczyny nie było, prawko dopiero robiłem (bo wcześniej mnie nie było stać).
Krok po kroku, rok po roku, wyrywałem zębami i pazurami strzępki z tego co nazywałem marzeniami.
Dzisiaj mam cudowną żonę, dzieci
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Ok czyku masz 1000 mniej niż założyłem, ale nadal, nie mówię, że masz wynająć to mieszkanie komuś, tylko znaleźć większe, te wcale nie są aż tak bardzo droższe i mieszkać razem, najlepsza opcja to znalezienie kobiety, z którą układasz wspólne życie i wynajmujecie a najlepiej spłącacie na kredycie wspólne mieszkanie, no ale na chwilę obecną nie masz.
Nadal uważam, że bardzo dużo wydajesz na jedzenie, fakt, że jak ide do
  • Odpowiedz
miałem 10 letni dbałem o niego ale niestety miałem wypadek nie z mojej winy i bryka do kasacji. Teraz nie mam z czego kupić nowego


@mirko_anonim: Skoro nie z Twojej winy, to chyba dostałeś hajs z ubezpieczalni na nowy?
  • Odpowiedz
@Major_Kogz: A widziałeś co pisałem?
Moja dieta jest bogata w mięcho i to nie tylko to sklepowe ale np. dziczyznę, pełnoprawne posiłki, zup nie jadam wcale bo to w sumie smak + makaron albo ziemniaki, śmieciowe żarcie. Nie jadam też prawie na mieście, bo prawda jest taka, że badziew dają, no chyba, że stołujesz się w restauracjach gdzie 1 wypad kosztuje tyle co miesięczne wyżywienie a i tam pewności nie masz
  • Odpowiedz