Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak żyć w tym kraju? Skończyłem studia magister inżynier. Zero znajomości żeby np. rodzice ustawili. Zero pomocy od rodziny typu działka budowlana za free albo mieszkanie jak inni znajomi. Pracuje w korpo za trochę więcej niż średnia krajowa i na nic mnie nie stać. Nie mam dziewczyny ostatni związek zakończyłem kilka lat temu. Wynajem kawalerki z opłatami płace 3000zł miasto wojewódzkie ale już dostałem info że od stycznia mam płacić przez podwyżki itp. 3400zł. Samochód miałem 10 letni dbałem o niego ale niestety miałem wypadek nie z mojej winy i bryka do kasacji. Teraz nie mam z czego kupić nowego ani w super stanie bo ceny oszalały a samochód jest mi niezbędny. Nigdzie nie wychodzę jedyne hobby to gierki, rower i podróże (na które aktualnie mnie nie stać chyba że czasami coś po Polsce). Praktycznie nie wychodzę na miasto bo danie główne jakiś deser woda/drink i już 150zł nie ma. Staram się odkładać ile mogę ale na samo jedzenie wychodzi mi ponad 1000zł bo nie chce jeść najtańszych parówek albo innego syfu. Za wszelkie rady zmień prace weź kredyt dziękuję ale kredytu nie dostanę bo nie chce mi bank dać zbyt mało zarabiam. A zmiana pracy nic mi nie da bo praktycznie wszędzie płacą tyle samo. Nigdy nie chciałem żyć w luksusie. Zawsze żyłem skromnie ta sama 1 para butów od 4 lat. Ale jeżeli coś się nie zmieni w tym kraju to będę niestety zmuszony wyjechać na ogórki do Szwecji czy innej Danii XD co jest dla mnie szokiem bo nie po to studiowałem żeby jak patus jechać na zmywak. Państwo z kartonu masakra. #pytanie #praca #polska #studia



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Dipolarny
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

Pobierz mirko_anonim - ✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Jak żyć w tym kraju? Skończyłem studia magist...
źródło: 6Vigxnvkpn88grSMM24WsOvmBUYyJ69j
  • 30
✨️ Autor wpisu (OP): @Yuri_Yslin To prawda sprzątaczka z mojego bloku zaczęła oglądać poradniki na youtube jak zostać programistą teraz jest bogata. Bezdomnemu to poleciłem miesiąc temu dzisiaj jeździ ferrari. Świat byłby lepszy gdyby każdy był programistą


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
Świat byłby lepszy gdyby każdy był programistą


@mirko_anonim: To w ramach zapewnienia obywatelom dostępu do wszystkich usług bez nadmiernego exodusu do lepszego zawodu - zostaw IT i idź sprzątać za 2500zł miesięcznie, zrobisz miejsce dla pani sprzątaczki żeby zarabiała 20k b2b, co Ty na to? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Major_Kogz: Tymczasem ja, spożywający koło 600-800g dziennie, 35 na karku i z idealnymi wynikami w badaniach xd
Nie wiem kto ci namawiał, że mięso zdrowe nie jest, mięso jest najbardziej pierwotnym źródłem białka dla nas, małp homo sapiens xd a jedyne badania które mówią o "szkodliwości" i to tylko "czerwonego mięsa" pochodzą od organizacji terroru ekologicznego i nie są nijak potwierdzone przez niezależne organizacje.

Co ty kupujesz za 1000zł ? co
@czykoniemnieslysza: spisuje, nie podczas zakupów bo nie mam powodu aby się ograniczać w ten sposób ale po, do zakupów używam aplikacji i bez niczego sprawdziłem wszystkie swoje paragony spożywcze w przeciągu miesiąca, nawet ze słodyczami (które są bardzo drogie w porównaniu do zdrowego i pożywnego jedzenia) może wydałem 1000zł, w dodatku liczę na 3 osoby.

A ty liczysz? bo ja tak, tak samo jak przychody bo prowadzę własną firmę, dla mnie