Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Emigracja - gdzie? Koniecznie bezpieczny i koniecznie z językiem angielskim jako urzędowym. Jestem z zawodu #programista15k zona tak samo.
Myślałem o #nowazelandia lub #kanada lub #australia ale ich procedury w sumie wyglądają tak że musi jakiś pracodawca cię najpierw (przed emigracją) chcieć zaimportować, żeby w ogóle była gadka o warunkowej rezydenturze. Może coś innego doradzicie? Myślę o miejscu bezpiecznym, i możliwie „odludnym”, ale widzę że powyższe kraje w praktyce dla przeciętnego Polaka są w kategorii marzeń.

#emigracja #pracait #praca



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 37
@wafel93: Mieliśmy taki okres z mężem, że zatrzymywaliśmy się w różnych krajach na kilka miesięcy żeby pozwiedzać i zdecydować, czy chcemy tam emigrować i akurat mi Nowa Zelandia nie przypadła do gustu. Bardzo subiektywnie, bo na pewno są osoby, którym podobałoby się to, co mnie zniechęciło, ale dla mnie zbyt emerycki klimat. Wszystko się zamyka o 18, nie ma nic do roboty, nic się nie dzieje, wszystko wieczorami pozamykane, centrum największych
@mirko_anonim: chyba tak. kiedys sie skladalo EOI i urzad co jakis czas wybieral dane aplikacje ktore mialy wystarczajaca ilosc punktow, np 160. wtedy sie dostawalo zaproszenie do aplikacji i trzeba bylo udowodnic ze masz tyle punktow. nie wiem dokladnie jak to dziala teraz ale wtedy dalo sie aplikowac spoza NZ. w pewnym momencie bylo tyle aplikacji ze sie czekalo na to bardzo dlugo, moze teraz jest szybciej
@pianinka: a gdzie finalnie zamieszkaliscie, jeśli można wiedzieć? Też szukam miejsca na ziemi, Polska jest w zbyt złym położeniu geograficznym żeby myśleć o spokojnej starości :(
Dla bezpieczeństwa to się chyba w Polsce zostaje a nie emigruje


@OlekAleksander: Niestety nie z takim sąsiadem. Wystarczy, że np. taką Estonię zaatakują zwierzęta rosyjskie, Polska z automatu wysyła tak czołgi i cyk jesteśmy w stanie wojny z Rosją. Niestety możliwy scenariusz za naszego życia.
@OlekAleksander: Turcja i Węgry są jakby oddalone... a niby kto by tam wysyłał czołgi? Będzie atak najbliżej nas to my wyślemy swoją dywizję pancerną. Niemcy nawet jak wyślą to są chronieni odległością. Oczywiście nie mówię, że automatycznie wleciałoby wojsko rosyjskie do nas, walki odbywałyby się najpierw w innym kraju, ale rozmawiamy tutaj o ogólnym bezpieczeństwie itd. Fakt zaangażowania się w taką wojnę na pewnie nie byłby w żaden sposób komfortowy dla
@wafel93: W Polsce xD Na pewno nie zostaniemy tu na starość, ale po odwiedzeniu kilkunastu krajów na dłużej doszliśmy do wniosku, że żaden z nich tak naprawdę nie wpasował się w wizję idealnego kraju, który mieliśmy w głowie, a te, które robiły pewne rzeczy lepiej niż nasz kraj z kolei robiły zupełnie inne nieprzewidziane rzeczy gorzej. Wyjeżdżaliśmy z myślą, że wrócimy z konkretną decyzja, że czas na przeprowadzkę do USA/Nowej Zelandii/Kanady/Australii/Wielkiej
@pianinka: hahaha xD wiesz zabawne w sumie, bo np. mój znajomy miał zamiar wyjechać do Australii na stałe. Przekalkulował to sobie na chłodno i kupił mieszkanie w PL, bo obecnie żyje się mu tutaj jednak w porządku i jak na razie jest tanio.

A ja też jak zacząłem podróżować trochę po świecie, zauważyłem że tutaj naprawdę jest nieźle - czysto, bezpiecznie, tanio, podatki niskie (IT). No fakt, palm nie ma ale
@wafel93

Tak, jest nadal mnóstwo rzeczy, których nie znoszę w naszym kraju (pogoda!) ale naprawdę ciężko znaleźć kraj, który robiłby wszystko albo nawet większość lepiej. Może też stary zgred ze mnie już, ale przy każdym dłuższym pobycie w innym kraju ostatecznie zawsze moją reakcją było "wy tak żyjecie?". Więc na razie jest Polska, lepsze zło, które znasz, niż zło którego nie znasz czy jakoś tak ( ͡° ͜ʖ ͡°
Pobierz pianinka - @wafel93 

Tak, jest nadal mnóstwo rzeczy, których nie znoszę w naszym kra...
źródło: Zrzut ekranu 2023-12-28 o 15.06.39
@pianinka: a wiesz, to jak na razie wstępny plan mocno, zamierzamy wyruszyć na jesień 2024. Spędzić po około miesiącu w: Indonezja, Tajlandia, Polinezja Francuska albo Fidżi, Nowa Zelandia i na jakiś tydzień do Australii. Może jesienna Japonia, chociaż to wyjdzie drogo i raczej się wycofamy rakiem. Bardzo chciałem spędzić też trochę czasu na Karaibach, ale to zupełnie nie w tę stronę i by trzeba kawał drogi lecieć xD Masz może jakieś