Wpis z mikrobloga

Ciekawe, czy system InPostu, widząc, że kurier ma więcej paczek do umieszczenia w paczkomacie, niż wolnych miejsc w paczkomacie, podpowiada kurierowi, aby w paczkomacie w pierwszej kolejności umieszczać paczki użytkowników, którzy (statystycznie) szybko odbierają paczki z paczkomatu. A paczki tych co wolno odbierają paczki, umieszczać w paczkomacie przy następnej okazji lub przekierować je do mniej obleganych paczkomatow.
Ja tak bym to zaimplementował.
Wtedy zwiększyłby się zysk firmy.

#inpost #paczkomaty #algorytmy
  • 10
@Adaslaw: tak, dyskryminacja, w usludze za ta sama cene musisz oferowac jednakowa usluge kazdemu. Jako przedsiebiorca masz prawo odmowic wykonania uslugi, ale nie zanizania jej poziomu z powodow personalnych, a to czy powodem jest to ze ktos jest bialy, czarny, czy dlugo odbiera paczke to juz niewazne.
via Android
  • 0
@skdk nie wiem, jak często, ale w okresie przedświątecznym to się zdarza.
Czytałem gdzieś, że ostatnio były dni, że do systemów InPost trafiało 250 żądań na sekundę.

Ps.
Mój paczkomat jest prowincji. Prawie nigdy nikogo przy nim nie widuję. Wczoraj poszedłem do paczkomatu, a tam było 3 innych facetów odbierających paczki :)
via Android
  • 0
@brakloginuf jeśli dwóch ludzi nadaje w paczkomacie swoje paczki do wysyłki o tej samej godzinie, to wtedy system moze dowolnie wybrać, która z paczek umieści w paczkomacie docelowym jako pierwsza, a która np. przekieruje.
@Adaslaw: slowo klucz, dowolnie, ktore jest zle uzyte - bo losowo, a nie dowolnie, a dwa nie da sie dwoch paczek w dokladnie tym samym czasie umiescic, wiesz? Nawet 0.0000000001 sekundy to mierzalny czas.
@Adaslaw: Chłopie, jak masz 1k paczek do umieszczenia to na busie grasz w tetris i ładujesz to tak, żeby się wszystko zmieściło. Jak masz 200 paczek na paczkomat to nie ma miejsca ani czasu, żeby je sortować wg jakichkolwiek kryteriów, umieszczasz wszystko jak leci, zaczynając od największych paczek ;)