Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Kryzys?! Bzdura a nie kryzys.
Odpowiedziałem na ogłoszenia 5 firm (wcześniej odsiewając dziesiątki rekruterów z LinkedIn). Jedna firma okazała się farsą, drugą olałem bo to jakaś paskudna kontraktornia, trzecia wycofała się z rekrutacji, dostałem ofertę od dwóch firm!
Gdzie ten kryzys?

We wszystkich państwach Unii Europejskiej zatrudnionych jest obecnie około 9 mln specjalistów IT. Jak wynika z danych raportu DESI (Digital Economy and Society Index) 2022 Human Capital, unijny cel do 2030 r. to 20 mln osób.


#programista15k #programista30k #programowanie #pracait



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 27
@mirko_anonim: o kryzysie mówią ludzie którzy nie mają nic do zaoferowania. Frontendzi po bootcampach i typy co skonczyli informatykę na wyższej szkole wywalania gnoju. Kryzys to jest w stanach. Do Polski to właśnie sie przerzuca projekty żeby było taniej.
Gdyby ten czas który posiwecaja na shitpostowsnie poświęcili na naukę to nie mieliby problemu ze znalezieniem roboty.
Czyli ponad 10% wyleciało z branży


@nad__czlowiek: chciałeś napisać 10% zmieniło pracę, bo przecież nie poszli na garnuszek państwa. Czy 1 na 10 z nas nie zmienia pracy w tym roku?
Każda statystyka może służyć do tego kto ją zamawiał, w tym wypadku służy korpo-januszom do trzymania wynagrodzeń poniżej inflacji. Taki straszak znaleźli na "roszczeniowych" pracowników IT.
Ludzie w usa PŁAKALI że są bezrobotni i nie mogą znaleźć pracy


@nad__czlowiek: haha wzruszyła mnie ta historia, jak ktoś płakał to widać że nie radzi sobie z życiem. Ten idiota z filmu mówi że poświęcił swój work-life ballance to zarabiać $10k więcej, zamiast wybrać lepszą firmę. Co tylko potwierdza że to jest problem z nim.