Wpis z mikrobloga

Czy kiedykolwiek sprzedaliście urlop? I jeśli tak, to po ile? 1:1 w stosunku do wypłaty?

Ja bym chciał dostać 1,5 albo nawet i 2 razy więcej – mam 30 dni zaległych, kierownik bardzo nie chce abym w styczniu miał 56 dni wolnego, więc chce „odkupić” te 30 dni, a ja chciałbym za nie nawet i 60 dniówek – czyli jakieś 3 wypłaty ekstra w styczniu bym miał.

Jest szansa, że na to pójdzie? Ktoś sprzedawał urlop?

#pytanie #pytaniedoeksperta #pracbaza #pracait
#januszebiznesu #niebieskiepaski #humorobrazkowy
PakaBaka - Czy kiedykolwiek sprzedaliście urlop? I jeśli tak, to po ile? 1:1 w stosun...

źródło: pobrane (12)

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
  • 0
przecież pracodawca może cię wysłać na przymusowy urlop


@GladysDelKarmen:

Jak wywalą mnie na dwa miesiące wolnego to nie zdążą z terminami i zapłacą wysokie kary - dla tego mogę negocjować.
  • Odpowiedz
dla tego mogę negocjować.


@PakaBaka: nie możesz jak z ważnego powodu dla firmy nie zdąży cie wysłać na zaległy urlop do 30 września 2024 to wypłaci ci ekwiwalent 1:1, weź mu od razu powiedz że chcesz przelicznik 100:1 chłop chociaż pomyśli żeś faktycznie jebnięty xD
  • Odpowiedz
@PakaBaka: dostaniesz przymusowy urlop do wybrania najpodlejszym czasie 2024 i tak się skończą twoje fikołki, bo nikt nie będzie robił fikołków z rezerwami na ekwiwalenty, bo to i tak tylko przy odejsciu możesz dostać.
Żadne podwójne żadne potrójne xD
  • Odpowiedz
@zimowyporanek: są ludzie którzy nie chodzą na urlopy / chodzą ale nie 26 dni w roku, i tak przez wiele lat, to się zbiera. U mnie w firmie też jest ziomek który jak dostanie kolejne 26 dni w styczniu to będzie miał ponad 60. W teorii trzeba wybrać urlop do września następnego roku, ale jakoś ludzie mają w systemie takie liczby i nie mają nigdy problemów z wybieraniem tego urlopu.
  • Odpowiedz
jak z ważnego powodu dla firmy nie zdąży cie wysłać na zaległy urlop do 30 września 2024 to wypłaci ci ekwiwalent 1:1


@nairoht: nie wiem skad brales to info ale nie wprowadzaj w blad. W polskim KODEKSIE PRACY, ie ma czegos takiego, ze ci pracodawca, w trakcie zatrudnienia, wyplaca jakis ekwiwalent. Urlop mozna kumulowac TRZY LATA (a raczej przez trzy lata mozesz sie domagac pojscia na urlop), wiec spokojnie mozna dobic
  • Odpowiedz
@PakaBaka dostaniesz ekwiwalent za niewykorzystany urlop z pensja wg kodeksu pracy, pracodawca powinien cię wysłać na urlop i tyle, człowiek musi się zregenerować kiedyś niezależnie czy jest to praca umysłowa czy fizyczna
  • Odpowiedz
@PakaBaka

Jak wywalą mnie na dwa miesiące wolnego to nie zdążą z terminami i zapłacą wysokie kary - dla tego mogę negocjować.


XD Ty chyba zupełnie nie rozumiesz jak działają urlopy i zaległe urlopy według kodeksu pracy, prawda? XD

Jakby ktoś chciał by Ci zrobić po złości to najpierw wyślą Cię na zaległy przymusowy urlop, a potem po prostu nie zatwierdzi Ci obecnego urlopu bo tak i on przejdzie na kolejny rok
  • Odpowiedz