Wpis z mikrobloga

Choć jestem prorynkowy, nie jestem też radykłem - zwolennikiem korwinizmu paróweczkowego. Nie ma nic złego w socjalu, jeśli ma on sprecyzowany cel i JEŚLI KRAJ NA TO STAĆ. Dzietność w Polsce leci na łeb, a wsparcie rzędu 500 czy 800 zł to spore odciążenie rodzica. Nie rozumiem dlaczego ludzi tak to boli INDYWIDUALNIE. Bo jest programistą 15k, który nie chce się rozmnażać i ma pretensje o wyższe koszty? Pomyślmy teraz, ile może urodzić się lekarzy, programistów, pielęgniarek, albo ogólnie ludzi, którzy będą na ten kraj zap*erdalać. Oczywiście w narracji powyższych akapowców, z 500/800 plus to będzie tylko rosła patola pracująca na czarno (iksde), ale to propaganda freethinkerów, którzy myślą, że w wieku 60 lat będą żyć z dochodu pasywnego i biznesu, a będą tyrać do +70tki, żeby coś z emerytury było na starość xD niezależnie od zarobków

Pytanie brzmi: CZY NAS NA TO STAĆ? Czy w obecnej sytuacji, kiedy najniższa idzie o 700 zł brutto do góry, kończy się zerowy VAT na żywność, jesteśmy ekonomicznie w dupie - Raczej nas teraz na to nie stać.

Czytam te fikołki wykopowych fanbojów Tuska i nie zebrać szczęki z podłogi. Dlaczego 500 plus za PiSu napędzało inflację, a 800 plus za Tuska jest świetnym programem prorodzinnym? xD

I choć uważam, że obecnie nie jesteśmy na coś takiego gotowi i z założenia jestem antysocjalny, tutaj sytuacja może nas do tego zmuszać, ale czy to dobre rozwiązanie na teraz?

#gospodarka #ekonomia #4konserwy #neuropa #takaprawda #500plus #bekazpo #bekazpisu #inflacja #pieniadze #biznes
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 2
@voov100: Dlaczego uważasz, że nie działa? Generalnie to nie możesz zmierzyć efektów tego programu socjalnego, bo nie wiesz ile dzieci by się urodziło, gdyby go nie było. Możesz porównać sobie jakieś okresy czasowe i porównać liczbę urodzeń i zauważyć spadek, ale być może byłby on jeszcze bardziej wyraźny, gdyby nie 500 plus.
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Ludzie w Polsce to generalnie debile wszystko musi być 0 albo 1, czarne albo białe. A między tym wszystkim jest ogromna szara strefa. Pieniądze z 500 czy 800+ są przeznaczane na podstawowe potrzeby rodzin, zajęcia dodatkowe, wycieczki etc. Wszystko to co pozytywnie wpływa na rozwój dziecka. Większość idiotów (tak idiotów) krytykujących ten program nie rozumie albo nie chcę przyjąć do wiadomości, że te aspekty (tj. wychowanie obywateli o możliwie
  • Odpowiedz
  • 3
@KokainowyStforek: @Logika_wykopu: Ja się z wami 100 % zgadzam. A najbardziej mnie bawi, jak ktoś sobie w biznesie czy życiu nie radzi i winny jest socjal na dzieci xD Janusz przedsiębiorca byłby milionerem, gdyby nie te cholerne pincet plus.

Oczywiście, że to jest zwalczanie ubóśtwa. Samotna matka, którą chłop kopnął w dupę i uciekł za granicę ma dodatkowe 800 zł dochodu na wychowanie dzieciaka, który będzie mógł iść
  • Odpowiedz
@Kopyto96: Nie znam zbyt wielu Januszy biznesu hejtujących ten program. Znam za to masę wykopkowych parówkowych milionerów, którzy na hasło 500+ reagują z pianą. Bo im przez to mieszkania drożeją i inflacja idzie w górę, przez co ich 1000 zł na rachunku BŁYSKAWICZNIE traci na wartości.
  • Odpowiedz
@Logika_wykopu: 500, 800 czy c--j wie ile nie zachęca normalnych ludzi, bo jak przedszkole kosztuje 1500 i czasem trzeba bombelkowi coś kupić to pewnie wyjdzie ze 2k/mc. No i tyle z tych plusów.
  • Odpowiedz
@not_me: Ja się nie kłócę, że 500+ spełniło swój demograficzny cel, bo nie spełniło. Ale nie można odbierać temu programowi socjalnemu innych zalet, nawet jeśli nie były one zamierzone.
  • Odpowiedz