Wpis z mikrobloga

#braun #antysemityzm #zydzi

Ale Wy wiecie, że święto Chanuki nie ma pochodzenia religijnego, tylko narodowo-historyczne?
Upamiętnia zwycięskie powstanie przeciwko greckiej dynastii Seleucydów i ponowne poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej Salomona, więc do żadnego zakłócania uroczystości RELIGIJNEJ NIE doszło.

To tak jakby ktoś zakłócił uroczystość upamiętnienia np. Powstania Listopadowego. Obecność kilku rabinów nic nie zmienia.
RandomNetUser - #braun #antysemityzm #zydzi

Ale Wy wiecie, że święto Chanuki nie ma ...

źródło: jew

Pobierz
  • 68
  • Odpowiedz
@RandomNetUser: no tak Bran ma rację. Gdyby okropni żydzi, nie wypędzili Greków z Judei, to życie byłoby dużo prostsze.
100 lat później nie przyszłaby na świat żydówka Maria.
My byśmy sobie teraz radośnie wznosili modły do Zeusa czy Ateny.
  • Odpowiedz
a nie ukarali go partyjnie jakoś?


@nilmerg: Ale mnie to nie interesuje. I to jest to czego kuce nie rozumieja. Postaram Ci wyjasnic:
Obojetnie czy go ukarali czy nie - nie ma to znaczenia.

Znaczenie ma jak zachowal sie bosak. Nie wiedzial czy za taki czyn nalezy sie kara - wstrzymal sie od glosu. Nie byl na tak-nalezy sie. I nie byl na nie
  • Odpowiedz
  • 1
@RandomNetUser Tzn ma również pochodzenie religijne bo upamiętnia prawo Żydów do praktykowania własnej religii. Tyle tylko, że faktycznie w hierarchi świat judaizmu jest dość nisko jeśli chodzi o ważność. Nie mniej negowanie choć częściowej religijności tego święta to zwykła manipulacja i próba podciągnięcia pod teze.
  • Odpowiedz
Tymczasem bosak nie wie czy taki czyn zasluguje na ukaranie.

Obojetnie czy go ukarali czy nie - nie ma to znaczenia.


@gorzki99: no może uważa, że zasługuje na ukaranie ale nie na taką karę jaka była poddana pod głosowanie. To się przecież nie wyklucza, a skoro go ukarali partyjnie, to jakąś winę w jego zachowaniu widocznie widzą.
  • Odpowiedz
no może uważa, że zasługuje na ukaranie ale nie na taką karę jaka była poddana pod głosowanie. To się przecież nie wyklucza, a skoro go ukarali partyjnie, to jakąś winę w jego zachowaniu widocznie widzą.


@nilmerg: Ale ja caly czas staram sie przekazac jedno a nie dociera. Nie interesuje mnie co partia zrobila. Mnie interesuje co zrobil koles bedacy w prezydium sejmu. Witek dostala bana na prezydium bo stwierdzono ze prezydium musi cos soba reprezentowac. A ona reprezetuje soba nic wiec tam nie wejdzie. Kropka.

I teraz masz kolesia ktory nie do konca wie czy kara sie nalezy. NIe wie czy kara za napierdzielanie gasnica sie nalezy... Moze uwaza ze nalezy sie pogrozenie palcem? W sumie to tez
  • Odpowiedz
Ta sytuacja byla zerojedynkowa. Tu nie bylo zadnej zagwozdki.


@gorzki99: Sam wyżej pisałeś, że gdyby tylko odpalił gaśnicę przy świecach a nie wcześniej, to nie byłoby się do czego przyczepić. Czy głosujący widzieli nagrania? Sprawa ponoć ma trafić do sądu, i pewnie prędko się nie zakończy, bo taki sąd i wysłucha wszystkie strony i zapozna się z dowodami i dopiero ogłosi wyrok. Ty wymagasz, żeby decydować o karze i jednocześnie
  • Odpowiedz
Co do sadu i kar. Oczywiscie ze od karania jest sad. Czyli mam rozumiec ze jutro skladasz zawiadomienie do prokuratury na prezydium sejmu gdyz ukaralo go obcieciem pensji i diety? Wrzuc jakiegos screena co Ci odpowiedza. No bo przeciez prezydium sejmu zlamalo prawo karjac go. Tak czy nie? Chetnie sie posmieje.


@gorzki99: nie wiem do czego odnosi się ten akapit, ja zwyczajnie zaznaczyłem, że sąd zapoznaje się ze sprawą wnikliwie
  • Odpowiedz
@nilmerg: Ten akapit odnosi sie do tego ze karac moze sad. A mimo to prezydium ukaralo. Prawie cale. Wiec?
I jak pisalem - prezydium zrobilo to (z tego co wiem i pamietam) po zapoznaniu sie z materialami.

Tylko ze my nie mowimy o sprawie karnej a o regulaminie wewnetrznym. Jesli przyjac to co piszesz to z kazdego glosowania powinni byc wykluczani Ci co maja jakies zwiaki z tym nad czym glosuja. To jest bez sensu.

Regulamin wewnetrzny mowi ze trzeba glosowac za ukaraniem posla jesli ten odwalil jakas maniane. Jesli wina jest bezsprzeczna (a IMHO w tym wypadku jest) i sie okaze ze wiekszosc prezydium ma powiazania z klesiem to mu kary nie dowala. Nie dostanie kary za bezsprzeczna wine. Jak to swiadczy o glosujacych? Conajmniej tak ze nie sa bezstronni. I w dupie maja prawo/zasady byle tylko dupe kolegi z
  • Odpowiedz
I teraz masz kolesia ktory nie do konca wie czy kara sie nalezy.


@gorzki99: Prezentujesz pasującą Ci wersję za fakt, chociaż jest tylko jedną z możliwych, i chcesz prowadzić jakieś dyskusje. Najpierw wróć na tory logiki, bo bez niej dialog zmienia się w abstrakcję.
  • Odpowiedz
Prezentujesz pasującą Ci wersję za fakt, chociaż jest tylko jedną z możliwych


@Paranoija: Inna jest:
wiem ze sie nalezy ale nie uwale kumpla z partii
Jeszcze inna jest:
wiem ze sie nie nalezy no ale sie nie podloze twierdzac
  • Odpowiedz
Tylko ze my nie mowimy o sprawie karnej a o regulaminie wewnetrznym. Jesli przyjac to co piszesz to z kazdego glosowania powinni byc wykluczani Ci co maja jakies zwiaki z tym nad czym glosuja. To jest bez sensu.


@gorzki99: Wykluczanie każdego kto ma jakieś związki byłoby bez sensu, bo pozostali też nie są bezstronni, wtedy PIS by głosował za karaniem PO a PO za karaniem PIS, daleko tu do sprawiedliwości.
  • Odpowiedz
Gdybyś Ty miał głosować za karaniem kogoś z Twoich znajomych to z pewnością chciałbyś dogłębnie się zapoznać ze sprawą a i tak podejrzewam, że byłbyś bardziej wyrozumiały niż wobec kogoś obcego z kim nic Cię nie łączy. To normalne.

@nilmerg: Jakis argument to jest. Tylko ze nie jest to normalne. Pamietaj aby rozdzielac prace od prywaty.

Wezmy na przyklad sytuacje jak siedzisz z piwem na lawce w parku i podchodzi patrol. Jak jest tam Twoj kumpel to sie dogadacie i skonczy sie na pouczeniu. Ale jak nie bedzie kumpla to masz mandat. Jak dla mnie zawsze powinno sie konczyc na pouczeniu o ile nie robisz wiochy. No ale tutaj bedzie ze wszystko sie rozbija o znajomosci a policjant jest jednak w pracy.

Za lamanie prawa nalezy sie kara. Za zlamanie regulaminu tez. I trzeba miec jaja zeby
  • Odpowiedz
@gorzki99: Pomijam kwestie regulaminów, bo ich nie znam.

wiem ze sie nalezy ale nie uwale kumpla z partii

Co tu złego? Wstrzymanie się od głosu w sprawie dyscyplinarnej kogoś z Twojego "klubu" to dla mnie całkowicie zrozumiała rzecz wynikająca z tego jak się ukształtowała nasza cywilizacja. Spodziewałbym się tego na każdym kręgu, od paczki kumpli na boisku w podstawówce po jakąś naradę NATO.

Ale i tak są
  • Odpowiedz
@Paranoija: Smacznego :)
Jak juz wspominalem - z tego co mi wiadomo i pamietam to glosowanie bylo podjete po zapoznaniu sie z materialami wideo z kamer.
Wiec ilosc informacji wystarczajaca, wysluchac oskarzonego? No i co by to w tym wypadku dalo? Szatan i inne takie...
No moze daloby to ze mozna go uznac za chorego psychicznie. W sumie moze masz racje... to by bylo lepsze. Chory psychicznie chyba nie moze
  • Odpowiedz
No i co by to w tym wypadku dalo? Szatan i inne takie...


@gorzki99: Pewnie nic. Ale nie chodzi o to co by dało, tylko jak należy.
Jak wrócisz z zakupów i zobaczysz jak ktoś morduje Ci żonę, to też nic nie dadzą jego słowa, zatłuczesz go na śmierć.
Ale jak złapie go policja, to już raczej należy się dowiedzieć jaki był motyw.
  • Odpowiedz