Wpis z mikrobloga

#braun #antysemityzm #zydzi

Ale Wy wiecie, że święto Chanuki nie ma pochodzenia religijnego, tylko narodowo-historyczne?
Upamiętnia zwycięskie powstanie przeciwko greckiej dynastii Seleucydów i ponowne poświęcenie Świątyni Jerozolimskiej Salomona, więc do żadnego zakłócania uroczystości RELIGIJNEJ NIE doszło.

To tak jakby ktoś zakłócił uroczystość upamiętnienia np. Powstania Listopadowego. Obecność kilku rabinów nic nie zmienia.
RandomNetUser - #braun #antysemityzm #zydzi

Ale Wy wiecie, że święto Chanuki nie ma ...

źródło: jew

Pobierz
  • 68
@heinricha_hammler: 25 lat wciagam tabake. Liczy sie?

Zycze Ci takiej psychiki jak moja. Jedziesz z kolesniem na delegacje. Spisz w jednym domku (osobne sypialnie) a on slyszy glosy. W sumie to glosy boga i szatana. Juz widze jak spokojnie zasypiasz nie barykadujac wejscia.
@heinricha_hammler: Do jakiego towarzystwa? Towarzystwa kolesia ktory slyszy boga i szatana? I rozmawia z nimi? I to bez grzybkow, tabletek czy czegokolwiek? Nie pali i rzucil picie.

Ciekawet to towarzystwo. Jakos tak nie dla mnie.

A kto tu jest chory? Nie wiem. Ale to nie ja wyladowalem w pokoju bez klamek.
@RandomNetUser: Dobrze, a co to zmienia w kontekście naszej dyskusji? Mahomet był też głową państwa i dowódcą militarnym. Przeniesienie stolicy państwa arabskiego z jednego miasta do drugiego to nie jest wydarzenie historyczno-narodowe?
@zielonzielon: Wszystko fajnie. Tylko czemu na Wikipedii jest napisane coś innego niż podałeś?

Dla muzułmanów jest święty, gdyż w tym miesiącu rozpoczęło się objawianie Koranu – archanioł Gabriel (arab. Dżibril) ukazał się Mahometowi, przekazując kilka wersów przyszłej świętej księgi islamu.