Wpis z mikrobloga

@hermie-crab: wyczytałem gdzieś że po 2020 r odsetek ojcow ma wyłączną opiekę w ok. 1/5 przypadków cztli 20%.
2016 wydaje się jakby to było wczoraj, lecz to prawie 8 lat temu. W tym czasie urodził się jeden rocznik dzieci i zdążył pójść do szkoły już.
  • Odpowiedz
@graf_zero: O proszę, nagle Intersekcjonalność pojawia się na wykopie. Jeśli mówimy o przestępczości to wiadomo że Murzyni popełniają najwięcej przestępstw. Czemu? Nie wnikaj. Ojcowie nie są dyskryminowani w sądach? No tak ale patrz tu i tu i na to i tamto
xDDD
  • Odpowiedz
  • 12
w 2016 ojcowie sprawowali opiekę (pełną lub łączoną) w 51.6% przypadków


@hermie-crab: ale zdajesz sobie sprawę, że ta opieka "łączona" polega na tym, że ojciec może widywać dziecko np. raz na dwa tygodnie, albo i raz na miesiąc – co w wielu przypadkach jest fikcją, bo matka po prostu nie wydaje dziecka, gdyż nic jej za to nie grozi? Wyłączne prawo do opieki nad dzieckiem przez ojca to około 4% przypadków
  • Odpowiedz
Tak, są dyskryminowani i statystyka wyrwana z kontekstu tego nie podważa. Jaki odsetek matek składa wniosek o opiekę?
  • Odpowiedz
@hermie-crab: kuzyn niebieskiego ma opieke nad dzieckiem. Nie wiem co się tam musiało stać bo nawet z tym dzieckiem przerowadził się z Warszawy do innej miejscowości.
Albo wygrał w sądzie, bo był prezesem korporacji i było go stać na dobrego prawnika
Albo mama dziecka odeszła i zostawiła wcześniejsze życie całkowicie za sobą

Dziwne, bo on utrzymywał a ona zajmowała się dziekiem, więcj już w ogóle wydaje mi się to mega dziwne
  • Odpowiedz
Przecież gość wkleił grafikę odnośnie WŁADZY RODZICIELSKIEJ i nazwał to sobie opieką xD To są zupełnie inne rzeczy, To że ktoś sprawuje w pełni władzę rodzicielską wobec dziecka nie oznacza, że sprawuje również nad nim bieżącą opiekę, bo zwykle dziecko jest przy matce, a ojciec ma prawo do kontaktów. Ma on jednak prawo do głosu w sprawie wyboru szkoły dla dziecka, lekarza, informowania go o stanie zdrowia, współdecydowania o najważniejszych kwestiach życia
  • Odpowiedz