Wpis z mikrobloga

Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakości życia, ale ja jakoś tego wszystkiego nie zauważam:

- ludzie nadal biorą konsole i Iphony za kilka tysiecy zlotych, widać co jest plusowane na pepperku
- nie liczą się z hajsem i kupują jakieś rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo, widzę co wykładają na kasie w biedronce, płacą rachunki po 500-600 zlotych
- oczywiście malboraski za 25 złotych i Jack Daniels za 120 muszą być. Polak już nie chce palić Radomskich i popijać żubrówką ,a pozatym, co to za święta bez alkoholu?
- nie oszczędzają na jedzeniu, zamiast gotować tanio i smacznie w domu, np. plasterki ziemniaczane, jedzą kanapki drwala po 25zl, zamawiają pitce, kebaby, cateringi
- opłacają jakieś badziewne streamingi typu netflix, HBO czy Disney zamiast pobrać film z torrenta
- ciągle kupują nowe samochody, na przykład mój sąsiad wziął sobie teraz nowe Suzuki
- budowy i remonty trwają cały czas, i nie są to rzeczy pilnej potrzeby, sąsiad obok w grudniu kładzie kostkę, mimo że mial podjazd wysypany tłuczniem, kilka domów dalej cham kryje drewnianą stodołe ocynkiem.
- siostrzenica planuje wesele, już zadatkowała salę na 2025 i szuka muzykantów
- połowa Polaków dostała w tym miesiecu socjal z januszeksów który rozwali na klocki Lego i drony DJ macic..

Polak to takie dziwne stworzenie, wie że jest ta inflacja, wie że pieniądz traci na wartości, a i tak nie robi nic by go przy sobie zatrzymać. Weźmie tą wypłacinę, rozwali gębę i leci. Nie usiedzi w miejscu bo pieniądz parzy go w ręce. Nakupi tych bibelotów i chińszczyzny w Pepco, a później nie ma co do garnka włożyć. Jak widzę tych wszystkich ludzi w galerii beztrosko oddajacych się konsumpcji to normalnie chce mi się rzygać i wstydze się że mamy te samo obywatelstwo.

#takaprawda #mowiejakjest #przemysleniazdupy #polskiedomy #nieruchomosci #budownictwo #motoryzacja #cebuladeals #netflix #polskiedomy #bekazpodludzi #bekazpisu
daeun - Wszyscy w koło pierdzielą o jakimś mitycznym kryzysie, recesji i spadku jakoś...

źródło: temp_file8297751888800498461

Pobierz
  • 186
  • Odpowiedz
@daeun: p0lacy po prostu od upadku komuny myślą, że im znowu zabiorą dobrobyt i #!$%@?ą całą kasę na głupoty nie umiejąc odkładać, bo przecież żaden znajomy tego nie robi to po co, kredyt można wziąć. Potem pod koniec miesiąca pożyczać kasę od rodziców bo brakuje do pierwszego.
  • Odpowiedz
lepiej mieć przedmioty, niż papierki, które z dnia na dzień tracą wartość. A przedmioty się mogą do czegoś przydać.


@G06DbT: co to za bzdury XD jakie przedmioty które kupisz w sklepie nie tracą na wartości? 95% rzeczy która kupisz w sklepie traci na wartości zaraz po minięciu sklepowych bramek kupisz buty nawet ich nie założysz to już możesz je sprzedać dużo poniżej niż są warte w sklepie. To samo telefony
  • Odpowiedz
Przy inflacji lepiej wydawać pieniądze, bo żadna lokata nie zamortyzuje wzrostu cen w Polsce


@Indoktrynator: za pisanie takich bzdur powinni dosłownie karać więzieniem i wprowadzać zakaz wypowiadania się jako że ma to negatywny wpływ na społeczeństwo.
  • Odpowiedz
@maryjuszpitagoras no chyba tak, była jakieś ankieta w trakcie kowida albo pierwszej fali inflacji, jakie oszczędności mają Polacy. I się okazało, że w badaniu ponad połowa wskazała, że NIE MA specjalnych oszczędności na czarną godzinę, albo że mają łącznie mniej jak 5k. Wtf. Przecież to jest nieco ponad 1000 dolców. Zdębiałem po tym, ja sobie w brodę pluje, że mając z żonką jakieś 40k mamy mało i nie stać nas na
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: tak, tak, ciebie też zamknąć za radykalne poglądy.

Ludzie kupują przedmioty, bo mają na to kasę. Mam kisić te pieniądze, i co, posiadać je dla samego posiadania?

Argument że coś traci na wartości milion procent po wyjściu ze sklepu jest wręcz przekomiczny. Nie bierzesz pod uwagę, że ten sam przedmiot za dwa tygodnie może kosztować +x% do ceny początkowej.
  • Odpowiedz
@zeszyt-w-kratke: @daeun Hipotetycznie: Wyszedłeś jutro z domu, #!$%@?ął Cię samochód. Nie żyjesz. Inwestowałeś w lokaty, nieruchomości itp.. Żyłeś jak chciałeś? Czy wiecznie ciułałeś hajs do skarpety i nic z tego nie miałeś? Jak dla was inwestycja o wartości telewizora 50 calowego to jakaś super inwestycja to XD, nawet przy stopie zwrotu 1000% to jest #!$%@? nie pieniądz. Wszystko w sumie zależy od punktu siedzenia i sytuacji życiowej, inne priorytety
  • Odpowiedz
@daeun: Bieda jest ale nie poziom głodowania a niemoznosci wynajęcia mieszkania przez osobę pracującą. To tez bieda. A ajfony i łycha za 120zł to czesto domena ludzi ktorych na to nie stac- w dobie rat 0% ludzie zapeklowują się po jaja w rzeczy ktore czesto nie sa im potrzebne (i tu mam przed oczami swoją ex, kupującą portfel jakiegos projektanta za 400zł gdzie na koncie literalnie było juz pare groszy
  • Odpowiedz
ciekawe czy większość społeczeństwa tak działa.


@maryjuszpitagoras: Sam sobie odpowiedziałeś. Teraz wyobraź sobie, że na tle świata Polacy i tak są w miarę rozsądni, w większości krajów jest jeszcze gorzej i to niezależnie od zamożności.
  • Odpowiedz
@daeun: jakims peperkiem bym sie nie sugerowal bo plusuja co chcieli by miec a finalnie nie kupuja, tam tez dobrze naganiaja reszte zeby pokazac jak bardzo cos sie oplaca

ale ile razy widzialem jak polacy wydaja pieniadze to zawsze mi udowadniali ze 100 czy 10 zl to jest nic, ze 50zl to jest nic itd

nie wiem jak to niby jest nic skoro w polsce ceny sa takie jak na zachodzie a pensje sa nadal zalosne, minimalna na zachodzie to prawie ta "klasa srednia" z wyborczej co tak placze ze plebs ich dogania a oni nie chca byc biedni
  • Odpowiedz
@daeun: Warszawa stoi na kredycie a ludzie którzy żyją skromnie dostają doła i często czują się jak gówno widząc ten przepych na kredyt. Mam szefow którzy codziennie dostają paczkę z Amazon, ciągle się zastanawiam gdzie oni to wszystko trzymają
  • Odpowiedz
rarytaski typu łosoś wędzony, drażetki m&ms czy misie Haribo


@daeun: a to rzeczywiście jak kupują misie haribo to znaczy że nie ma kryzysu. Co z tego że przeciętny polak jeździ 20 letnim rozpadajacym się gruzem i musi brać kredyt na 30 lat żeby kupić klitke 40 metrów, wyznacznikiem jest to że może kupić sobie draże m&ms xD
  • Odpowiedz
@not_found: Co jest trudnego w gotowaniu tanio i smaczenie? Masz cały internet pod reka i nie jesteś w stanie ogarnac paru przepisow? Przecież to malpa by ogarnela.

reddit.com/r/eatcheapandhealthy tutaj masz przykladowe jak posortujesz po najlepszych

Pracowalem po 10-11h i zawsze bylem w stanie przygotować zdrowe śniadanie w domu, lunch do pracy i obiadokolacje w
  • Odpowiedz